Повторна поява на вродена киста на друго място на главата?

◼ Тумори на кожата и шията
Отговори
tanq uzunova
Регистриран: 24 фев 2015, 10:24

Повторна поява на вродена киста на друго място на главата?

Мнение от tanq uzunova » 24 фев 2015, 11:12

Здравейте професор Бранков!
Майка съм на 10 месечно бебе. Когато беше на 2 месеца му се появи подутина на челото, която постепенно растеше. Тази подутина свързвах с удър по главичката и мислихме за хематом, докато не отидохме на преглед в детска хирургия Пловдив и там след операцията докторът каза,че става въпрос за вродена киста, която няма да се появи отново. Сега 5 месеца след операцията забелязахме подутинка на друго място- над ухото от лявата страна на главата. След като направихме преглед с екограф, забелязахме, че това образувание е сходно с педното. Сравнихме предишните и сегашната снимка. Искам да Ви попитам възможно ли е това отново да е вродена киста? Защо се появява отново? До кога се появяват? Има ли не оперативно лечение? Възможно ли е да изчезне от само себе? си Може ли да дойдем на консултация при Вас? Надявам се да ми отговорите.
Благодаря Ви предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Повторна поява на вродена киста на друго място на глават

Мнение от професор Бранков » 24 фев 2015, 20:52

Това са вродени дермоидни кисти, които най-често се появяват по ъгъла на веждите. Много рядко могат да се появят паралелно на различни места. Това не е проблем, но все пак трябва да се отстранят.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

tanq uzunova

Re: Потретна поява на вродена киста на друго място на глава

Мнение от tanq uzunova » 01 юни 2015, 10:08

Здравейте, професор Бранков!
Благодаря Ви за отговора, но сега няколко месеца по късно забелязахме и друга подутина на главичката в дясната страна успоредно на върха на главата. На пипане е твърдо и леко зачервено е. Прилича на предните. Възможно ли е да е пак киста... Как да се постави диагноза? Защо се появяват постоянно? Към какъв специалист да се обърна? Какви изследвания да правя?Дайте повече информация за тези образования. Моля помогнете ми.

Да кажа и за предната. Докато чакахме да видим дали ще се увеличат размерите и решихме да пробваме хомеопатично лечение.И като че ли то даде резултат. След 2 мес. на екографа не се вижда нищо. Възможно ли е тогава Това образувание да го няма или не може да се види на екографа. На пипане е съвсем малко и твърдо. Драстично намали размерите си. Но пък съвсем случайно напипах и това третото...Така, че не знам какво да мисля....Уж се лекуваме, а то ново се появило...

tanq uzunova

Мнение от tanq uzunova » 01 юни 2015, 10:22

Здравейте, професор Бранков!
Сега няколко месеца след като видяхме втората подутина, забелязахме че има и трета на главичката. Намира се в дясната част, успоредно на върха на главата. На пипане е твърдо и наподобява предното. Леко е зачервено. Защо се появяват постоянно тези образувания? На какво се дължи това? Свързано ли е с храна..Какви изследвания да правим? Към Какъв специалист да се насочим? Кой да е той? каква диагноза е това? Заболяване ли е ? Какво да предприемем за да не се появяват? Моля, помогнете ни!!!

Да кажа за предното(второто) образувание.Започнахме хомеопатично лечение и сега след тези 4 месеца направихме снимка с екограф и на нея не се вижда нищо. На пипане е твърдо но със значително малки размери....Възможно ли е да е изчезнало след като не се вижда на екографа...И сега съвсем случайно и на друго място за трети път такова образувание... Моля отговорете ми!!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 17 юни 2015, 18:46

Отговарям Ви сега, защото сървърът ми праща късно въпросите.
На всичките Ваши тревожни въпроси бих отговорил точно като доведете детето при мен с цялата документация.
Може да запишете час в Токуда на 02 403 4000 или в "Зелената къща" на 02 851 00 99
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори