Киста

◼ Тумори на кожата и шията
Отговори
Florena

Киста

Мнение от Florena » 17 окт 2005, 11:34

Здравейте!
Бих искала да се консултирам с Вас за кистите в яйчника.
На 17 г. съм. Поради болки по време на месечния цикъл посетих гинеколкогичен кабинет и ми направиха ехографско изследване. Диагнозата, която ми поставиха е "поликистозен яйчник". Това доста ме притесни и стана причина в главата ми да забушува лавина от въпроси, за които търся отговор. Какво следва - хирургично лечение или се гълтат хапчета? Ще мога ли да имам деца? Има ли опасност кистички да се появят по други органи? Ще съм много благодарна ако отговорите на въпросите ми :)

Гост

Re: Киста

Мнение от Гост » 24 окт 2005, 11:59

Florena написа:Здравейте!
Бих искала да се консултирам с Вас за кистите в яйчника.
На 17 г. съм. Поради болки по време на месечния цикъл посетих гинеколкогичен кабинет и ми направиха ехографско изследване. Диагнозата, която ми поставиха е "поликистозен яйчник". Това доста ме притесни и стана причина в главата ми да забушува лавина от въпроси, за които търся отговор. Какво следва - хирургично лечение или се гълтат хапчета? Ще мога ли да имам деца? Има ли опасност кистички да се появят по други органи? Ще съм много благодарна ако отговорите на въпросите ми :)
Отговор: Съжалявам за забавянето! Кистите на яйчниците представляват доброкачествен процес, при който в яйчниците се образуват кисти, те могат да са единични или множествени могат да достигнат големи размери. Някои от кистите могат за бъзат вродени и бебетата да се родят със тях. Опасносттите са от спукване на голяма киста с последващ кръвоизлив в корема или "засукване на яйчника. Тези състояния са показани за спешна операция. По пронцоп лечението се извършва в Кабинета по детско -юношеска гинекология в Майчин дом, където се провеждат хормонални курсове. Прановото хирургическо лечение се състои в изрязване на променените участъци и перфориране на марките кист. Това може да се извърши с т.нар."безкръвни операции.

Росен Дребов

Кисти на яйчниците

Мнение от Росен Дребов » 24 окт 2005, 12:11

Отговор: Съжалявам за забавянето! Кистите на яйчниците представляват доброкачествен процес, при който в яйчниците се образуват кисти, те могат да са единични или множествени могат да достигнат големи размери. Някои от кистите могат за бъзат вродени и бебетата да се родят със тях. Опасносттите са от спукване на голяма киста с последващ кръвоизлив в корема или "засукване" на яйчника. Тези състояния са показани за спешна операция. По пронцоп лечението се извършва в Кабинета по детско -юношеска гинекология в Майчин дом, където се провеждат хормонални курсове. Прановото хирургическо лечение се състои в изрязване на променените участъци и перфориране на марките кист. Това може да се извърши с т.нар."безкръвни операции.[/quote]

Отговори