Киста на шията

◼ Тумори на кожата и шията
Отговори
maryanna
Регистриран: 08 юни 2011, 12:38

Киста на шията

Мнение от maryanna » 08 юни 2011, 13:54

Здравейте професор Бранков,
пише Ви майка на 7-годишно дете. На шията има киста, която до скоро беше само подутина, но от скоро започна да гнои. Доколкото съм запозната, няма как да изчезне без оперативна намеса. Искам да попитам при такава интервенция остава ли се в болницата и ако да то за колко време. Трябва ли да се овладее гноенето предварително. И ако можете да ми препоръчате лекар, който да извърши операцията. Освен Вас ми препоръчаха Д-р Тодоров и Д-р Георгиев.
Благодаря ви предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Киста на шията

Мнение от професор Бранков » 14 юни 2011, 05:45

Задължително трябвада се оперира. Престоят в болницата е 3 - 4 дни. За тази възраст Ви препоръчвам шефа на отделението д-р Стоилов
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Потребителски аватар
shenika
Регистриран: 11 апр 2012, 20:02

Мнение от shenika » 11 апр 2012, 20:31

Здравейте,имам дъщеря,която сега на 18 Април ще навърши 4 години.Преди седмица разбрах,че има медиална киста на шията.Д-р Хаджимитев от гр.Русе предположи,че кистата е медиална или тератома.И,че ще бъде по-добре да отидем в София-МБАЛСМ "Н.И.Пирогов" за оперяцията.Към коя клиника от трите да се опътя и към кой специалист,колко ще ми струва един преглед и въобще самата операция?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 13 апр 2012, 08:28

Тези операции правим в Детската хирургия. По начало тези фистули са много упорити. Операцията е по здравна каса.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори