Грижи след оперативното забелване?

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Stedkata
Регистриран: 11 юни 2007, 14:04

Грижи след оперативното забелване?

Мнение от Stedkata » 11 юни 2007, 14:17

Здравейте и хиляди благодарности към целия екип професионалисти, които с охота помагат.
На сина ми/2 г. 1м/ преди 5 дни му извършиха оперативно забелване/само дилатация/ под обща анестезия. Все още изпитва леки болки и дискомфорт, но се надявам скоро да отшуми.
Въпросът ми е свързан с профилактиката след това. В момента съпругът ми забелва изцяло и внимателно връща кожичката по веднъж на ден, като промива с калиев перманганат. Има ли опасност да се слепи отново и нужно ли е това ежедневно забелване/даже ни посъветваха това да го правим неколкократно през деня/?
Моля Ви, накратко да споделите как да се грижим оттук нататък с цел да избегнем повторно слепване и повторна хирургична намеса.
Благодаря Ви предварително за отговора.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 11 юни 2007, 19:46

Не е задължително всеки ден. Мисля че вече кожичката е отлепена и е достатъчно 2 - 3 пъти седмично.Не го мажете с разни мехлеми - те са база за развъждане на микроби.
Калиев хиперманганат е добре, можете да ползувате и Риванол. Дърпайте кожичката леко и внимателно я връщайте на мясото.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Stedkata

Мнение от Stedkata » 11 юни 2007, 22:44

Много Ви благодаря!

Stedkata

Мнение от Stedkata » 13 юни 2007, 18:35

Здравейте отново!
Доц. Бранков, пенисът на сина ми се зачерви и се наду леко. По препоръка на лекар го промихме веднъж с риванол, но разтвор 1:100, а не 1:1000, както е стандартния. Опасявам се, че разтворът е бил силен и го е изгорил. :( Вече минаха 7 дни от операцията, а него все още доста го боли. Бихте ли ми препоръчали как да го облекчим и да предотвратим инфекция? Да продължаваме ли с забелването или временно да го преустановим? В момента му слагаме компреси с нормален риванол 2 пъти дневно.
Знам, че е трудно да се дават консултации по интернет, но за съжаление сме далеч от София, а лекарят, който го оперира в момента не е в града.
Благодаря Ви предварително!

Stedkata

Мнение от Stedkata » 14 юни 2007, 01:34

За съжаление аз продължавам да споделям проблеми. Надявам се, че не ставам нахална и досадна. Тази вечер при забелването мъжът ми не успя да върне кожичката на сина ми обратно. След 15 мин. писъци той все пак успя да я върне, но с цената на няколко капки кръв. Аз съм силно обезпокоена от случилото се /даже и в момента още треперя/и не знам как да действаме оттук нататък. В момента пенисът му е надут и зачервен и му сложихме компрес с риванол.
Разбира се, ще потърсим и лекарско мнение на живо, но аз особено държа да чуя и вашето професионално мнение.
Благодаря Ви предварително за отговора и силно се надявам скоро това да е само неприятен спомен.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 юни 2007, 08:59

Засега правете само компреси. Не го пипайте повече, даже и с опасност кожичката да зарастне. След понеделник е добре да го доведете при мен, ако сте от София.

Stedkata

Мнение от Stedkata » 14 юни 2007, 09:54

Не сме от София, от Варна сме. Благодаря Ви още веднъж!

Stedkata

Мнение от Stedkata » 14 юни 2007, 10:38

Все пак, ако няма промяна в състоянието му до понеделник ще го доведа при Вас в София. Как бих могла да се свържа с Вас и кога приемате? Благодаря.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 юни 2007, 14:35

Може да дойдете всеки ден по обяд, освен петък.
Потърсете ме на 0888 373 857.

Отговори