Фимоза при дете на 9 г.

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Гергана77
Регистриран: 19 юли 2017, 07:55

Фимоза при дете на 9 г.

Мнение от Гергана77 » 19 юли 2017, 08:07

Здравейте. Имам син на 9г. Поради незнание не извърших т.нар.забелване на члена на момчето ми. В рода ни са все момичета и нямаше кой да ми даде насоки относно гледането на момчетата. Преди време случайно попаднах на темата за фимозата. Досега детето ми не е имало проблеми нито с уринирането, нито с възпаление. Въпросът ми е - ще се наложи ли операция за отварянето на главичката и ако,да - на каква възраст трябва да стане това. Крие ли някакви рискове за здравето и сексуалната функция? Благодаря предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Фимоза при дете на 9 г.

Мнение от професор Бранков » 21 юли 2017, 05:36

Здравейте, възможно е нещата да са добре, но може да има вече хронични промени на препуциума. Трябва да прегледам детето за да Ви дам съвет.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Renka
Регистриран: 24 фев 2020, 17:21

Мнение от Renka » 24 фев 2020, 19:42

Здравейте!И ние сме така и вече сме на 10 години.Никога не сме имали проблеми,но от няколко дена се оплаква за секунди че го наболява.Но нито е зачервено,нито подуто и като уринира не го боли.От какво може да е?Моля за съвет

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 25 фев 2020, 18:04

Трябва да се прегледа от лекар - детски хирург или детски уролог. Възможно е да има причина, която да не е свързана непременно с препуциума. Но колкото до него, кожичката на тази възраст може да претърпи необратими промени, да се свие, да не може да се забели, или недай Боже да се зацепне под главичката. Тогава имаме индикация за обрязване (циркумцизия).
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори