Следоперативно лечение след операция на фимоза

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
tedyana
Регистриран: 14 яну 2016, 21:36

Следоперативно лечение след операция на фимоза

Мнение от tedyana » 14 яну 2016, 21:49

Здравейте Проф. Бранков,
Синът ми (1г. и 4 месеца) беше опериран от д-р Цветко Георгиев в Пирогов. За сега пищи при всяко пишкане, капризен и в "настроение". Моля, дайте ми съвет какво ще бъде най-доброто следоперативно лечение и как да помогна на детето да се възстанови по-бързо? Какви медикаменти се препоръчват в този случай - обезболяващи, компреси и др.?
Благодаря предварително! Радвам се, че открих място, на което дават информация и съвет!
P.S. Условията в стаите, в които се настаняват бебета и деца в кърмаческо отделение на Детска хирургия в Пирогов са потресаващи за мен. Моля, като човек с дългогодишен управленски опит, дайте съвет как може да се помогне на отделението, така че децата да получат чисти чаршафи, нощници, нормална хигиена в стаите, тоалетна, баня за майките...

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Следоперативно лечение след операция на фимоза

Мнение от професор Бранков » 15 яну 2016, 15:26

Не се разбра точно, но предполагам, че операцията е била пълно обрязване. Поне 4 - 5 дни детето ще изпитва дискомфорт и парене при пишкане. Правете компреси с риванол и намазвайте главичката с Лидокаин-гел.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

tedyana
Регистриран: 14 яну 2016, 21:36

Мнение от tedyana » 16 яну 2016, 11:24

Благодаря Ви за отговора. Да, операцията беше пълно обрязване. За сега правим веднъж дневно компрес с риванол и мажем с дефламол. Появи се и кръв на марлята при забелването. Надявам се това да е нормално.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 23 яну 2016, 15:19

Предполагам, че всичко вече е наред. Отговарям малко късно, но то е да укажа на участниците във форума, че дефламолът в повечето случаи е ненужен. За открита ранева повърхност е по-добре компрес с Риванол и после намазване с Ацербин-крем.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори