Забелване на пишлето за и против?

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
лидия павлевичина
Регистриран: 10 юни 2015, 12:23

Забелване на пишлето за и против?

Мнение от лидия павлевичина » 10 юни 2015, 12:38

Здравейте,момченцето ми е на 4 месеца и половина и все още не сме забелвали пишлето ,личната лекарка все казва че още е рано.Чудя се дали не сме закъснели със забелването и дали изобщо трябва да го забелваме.Какво бихте ме посъветвали да забелваме или не и дали ние в къщи да започнем да забелваме или да се обърнем към хирург ?
Благодаря :)

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Забелване на пишлето за и против?

Мнение от професор Бранков » 16 юни 2015, 18:06

Аз лично, както и голяма част от европейските и американски лекари, съм против ранното забелване - при положение че става дума за физиологична фимоза (нормално слепване). Но когато има хронични промени на кожичката, които затрудняват нормалното пишкане и създават предпоставка за инфекция на пикочните пътища, тогава трябва да се предприемат различни манипулации. Моето становище е, че такива процедури се извършват от специалист детски хирург или детски уролог, след точна преценка и непременно под обща упойка в стерилна среда.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

наталистефанова
Регистриран: 20 авг 2015, 15:40

Мнение от наталистефанова » 20 авг 2015, 15:49

Здравйте и от мен имам въпрос мойто момче е на 2г не ни е забелено пишлето мием се няма проблеми с пишкането но трябва ли вече да го направим при хирург или уролог препоръчайте някой специалист от плевен. Благодаря Ви

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 25 авг 2015, 14:24

наталистефанова написа:Здравйте и от мен имам въпрос мойто момче е на 2г не ни е забелено пишлето мием се няма проблеми с пишкането но трябва ли вече да го направим при хирург или уролог препоръчайте някой специалист от плевен. Благодаря Ви
Не знам кого да Ви препоръчам в Плевен. Би трябвало да видя детето, за да преценя.

Iwa864211
Регистриран: 10 авг 2016, 00:12

Мнение от Iwa864211 » 10 авг 2016, 00:28

Здравейте, днес при посещение на частно при педиатър, поради заболяване - вирусно на 7м.ми син, педиатърката без да ме попита му забели пишлето.Ние живеем в Германия и там тази практика по забелването я нямат.Прочетох много статии и каточели повечето са против тази процедура.Тук дали бих логла да получа компетентно мнение? Ако оставя забеления първи опит и не продължа, ще регенерира ли кожичката на пениса на ново без усложнения?Педиатърката го намаза днес от вътре с крем Hipp и връщайкикожичката в първоначалното и състояние сложи крем и отгоре Трябвали да отстраня крема преди да оставя мястото да регенерира? В какъв процент е възможна регенерацията? Благодря на всеки, който ми пише :)

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 авг 2016, 09:56

Здравейте,
ако под регенерация разбирате повторно слепване на кожичката, напълно е възможно това да стане. Въпросът е там, че след насилственото разлепване има опасност да се получат микротравми и самата кожичка да се склерозира и затвори напълно. За да мога да Ви отговоря трябва да прегледам детето. Воже да ме потърсите на 0888 373 857

Отговори