фимоза ли е това или инфекция

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
нелина
Регистриран: 25 мар 2015, 05:50

фимоза ли е това или инфекция

Мнение от нелина » 25 мар 2015, 06:18

Здравейте професор Бранков-синът ми е на две годинки-забелване не съм прилагала до сега-когато съм сменяла памперси и при къпане съвсем леко съм придърпвала надолу без да форсирам за да почистя около отвора-надявам се и се моля с това фактически да не съм прилагала някъкв вид забелване-дано да простите невежеството ми -ще се опитам да се изразя ясно и да обясня проблема при нас-дано се получи-вчера забелязах че от едната страна на пениса -където е главичката а тя е скрита при нас-то ест на отвора не виждам никакъв проблем но по надолу на пениса горе долу по средата където е скрита главичката от ляво е подуто -подобно на оттекло и леко зачервено -детето не дава да го пипам-когато го почиствам след пълен памперс било то със мокра кърпа или гъбата с водичка -се притеснява и плаче-бихте ли ми казали какво би могло да е това-не разбирам какво е точно фимоза не разбирам да правя ли нещо с пенса на детето или не, нищо не разбирам-за съжаление не съм в България а тук– в Канада-няма начин ще трябва да се престраша и да отида на лекар-но преди това би ми се искало да получа вашето професионално мнение и съвет-какво да правя-много съм притеснена.какво е това подуване отляво на главичката .трябва ли да започнем с това забелване -не че знам как се прави или да не пипаме въобще -когато си чакал цял един живот да се сдобиеш с рожба и когато това едвам едвам се е получило е много трудно за един родител да приема тези неща спокойно -Благодаря предварително

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: фимоза ли е това или инфекция

Мнение от професор Бранков » 29 мар 2015, 09:18

Здравейте, в случаите когато препуциумът не е забелен, под него се натрупва жлезен секрет смегма, която при някои обстоятелства може да започне да се втечнява, а понякога и да се получи локално възпаление. По принцип смегмата подпомага спонтанното разлепване на кожичката, но при Вашия случай трябва да отидете на лекар - може би е време да се направи ръчно забелване.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

remote87
Регистриран: 20 окт 2015, 10:13

Мнение от remote87 » 20 окт 2015, 10:27

Здравейте, Професор Бранков!

Ние имаме абсолютно същия проблем - отляво на пениса, от началото на главичката до почти средата на пениса, под залепената кожичка има подутичко и леко зачервено ( сякаш е натрупана гной ) - това ли е въпросната смегма? Когато го пипнах снощи, нямаше проблем, не е показал да го боли по някакъв начин дори пробвах с мокра кърпичка малко да го почистя - не реагира, освен че не обича да го пипат по принцип. Да търсим ли лекарска помощ или да го оставим за момента така и ако започне да го боли или притеснява - тогава да ходим на лекар? Трябва ли да се цепи за да изтече или трябва да му разлепят кожичката?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 окт 2015, 14:10

Засега го оставете така. Ако започне да излиза (изтича) почистете с марля е направете компрес с риванол. Все пак доведете детето при мен в Детския център на Токуда.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори