Въпрос за срастване на синехиите при момиченцата.

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Sisolino
Регистриран: 13 мар 2015, 14:56

Въпрос за срастване на синехиите при момиченцата.

Мнение от Sisolino » 13 мар 2015, 15:24

Здравейте! Искам да започна с това, че съм много притеснена, от факта , че моята дъщеричка има срастване на срамните устни.Тя е на 3 годинки. Открихме проблема на 6 мес.,когато забелязах, че нещо не е както трябва. За първи път раждам и не бях на ясно как трябва да са нещата, но и педиатъра,на детските консултации,никога не я погледна.След като я алармирах , се оказа , че съм права. Срастване на срамните устни(синехии). отлепиха, го без намеса на скалпел. И така до януари тази година 2015, когато пак се наложи разлепяне.не мога да ви опиша за какъв плач ставаше дума, а да не говоря при изпишкване как я болеше. Сега е толкова травмирана, че на никакъв доктор не можем да отидем. Март сме сега друг доктор ВЪТРЕШНИ БОЛЕСТИ пак ми каза , че е за правене.А ТОЙ ДОРИ , не беше чувал , че има такъв проблем при момиченцата? !!!!!! Представяте ли си ? Е КАК АЗ ДА СЕ ДОВЕРЯ НА ТАКИВА ЛЕКАРИ? Наблюденията ми са , че се получава това при висока температура и антибиотици. Дадоха ми пак направление за гинеколог!!!Искам да попитам, до кога ще продължава това разлепяне, КАК МОГА ТОЗИ ТОРМОЗ ДА ПРИЧИНЯВАМ ВСЕКИ ПЪТ НА ДЕТЕТО СИ?НЯМА ЛИ ДРУГ НАЧИН? Моля всички които знаят как да се справя с този проблем ,да ми пишат. Изключително много ще съм благодарна! ПОМОГНЕТЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Въпрос за срастване на синехиите при момиченцата.

Мнение от професор Бранков » 16 мар 2015, 16:00

Потърсете доц.Кюркчиева в Детския урологичен център на Токуда. Тя приема в сряда.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

peio87
Регистриран: 04 фев 2018, 18:41

Мнение от peio87 » 13 мар 2018, 13:45

Умишлено потърсих в темата "срастване на срамните устни" при момиченца, защото с моята дъщеричка и на мой приятел дъщерята минахме по този път!
Искам да изкажа гневни коментари към лекари които прибягват веднага към операция, защо по дяволите то трябва да се случва при положение че има крем който за две седмици отлепя срамните устни?!?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 мар 2018, 09:43

Здравейте,
Наистина, прилага се кортикостероиден крем, но понякога се налага и хирургично разделяне. Това се прави от детски уролози или детски гинеколози - такива има в Пирогов, Токуда, АГ на Александровска.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори