Проблем ли е това?

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 24 май 2007, 10:51

Именно насилственото цепване на кожичката може да доведе до проблеми. Правете му компрес с Риванол.
Понеже вече е било забелвано, трябва да продължите внимателно с този акт, но не насилствено.
Ако нещо ви смущава, доведете детето на консултация при нас.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 27 май 2007, 17:52

Не знам каква е ситуацията - но 2 - 3 пъти седмично е достатъчно да се забелва. Иначе ще му стане много приятно...
А компрес с Риванол трябваше само в началото, докато мине болката.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

tonisk
Регистриран: 31 май 2007, 12:41

Мнение от tonisk » 31 май 2007, 13:38

Здравейте доцент Бранков,

Моят син е на 5 месеца и половина и от няколко няколко месеца по указание на педиатъра му всяка вечер след баня внимателно опъваме кожичката на главичката на пениса му. Снощи явно се престарах и забелих повече от необходимато. Малкият не заплака, не забелязах да прокърви и реших, че вероятно това е трябвало да се случи. Посреднощ синът ми силно се разплака, но след дълго гушкане заспа. Тази сутрин се събуди с писъци и след като го съблякох установих, че памперсът му е сух и пенисът му е подут. След кратка консултация с педиатъра му рано сутринта го заведох в Пирогов. На входа на детското отделение ми казаха, че преди 8 ч. няма кои да го прегледа и ме изпратиха в 120 кабинет. Там ни прие сестрата, разбрах го за съжаление късно, и докато обяснявах какъв е проблема тя забели напълно пениса му, намаза го с дефламол и ми обясни, че и аз това трябва да правя. След настояване от моя страна синът ми беше прегледан от детски уролог, според когото поради болезненост детето се въздържа от уриниране.

Тъй като посещението в болницата не намали притеснението ми реших да прегледам мрежата и така попаднах тук. От прочетеното в сайта разбирам, че всичко случило се е напълно погрешно и ще съм ви много благодарна, ако ме посъветвате какво да правя при така създадената ситуация за да не навредя повече на сина си.

Благодаря ви предварително.

Отговори