Еписпадия

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Геритта
Регистриран: 30 яну 2007, 14:00
Контакти:

Еписпадия

Мнение от Геритта » 30 яну 2007, 14:14

Здравейте!
Моят син е с еписпадия гладис.Бяхме в "Пирогов"когато тои беше на 3 месеца,защото се роди с пиелонефрит и му правиха урография и цитроскопия,като се оказа 4е с органите всичко е наред.Но тои има и еписпадия гладис и ни поканиха след 3 годишна възраст за операция.Доколкото четох в нета еписпадията е изместване на отвора на уретрата в горната част на пениса.Въпроса ми е дали всичко се оправя само с една операция? Но също така пениса му е доста къс,т.е. показва се само главичката и това е цялата му дължина,изглежда като потънал навътре.Това дали ще се оправи с операцията или трябва някаква отделна козметична,ако изобщо е възможно да се удължи..Извинявам се ако ме обвините че не съм попитала за това на място,но тогава мислех че еписпадия всъщност е мед.название на късата дължина на пениса :oops:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Re: Еписпадия

Мнение от д-р Стоилов » 15 фев 2007, 15:42

Геритта написа:Здравейте!
Моят син е с еписпадия гладис.Бяхме в "Пирогов"когато тои беше на 3 месеца,защото се роди с пиелонефрит и му правиха урография и цитроскопия,като се оказа 4е с органите всичко е наред.Но тои има и еписпадия гладис и ни поканиха след 3 годишна възраст за операция.Доколкото четох в нета еписпадията е изместване на отвора на уретрата в горната част на пениса.Въпроса ми е дали всичко се оправя само с една операция? Но също така пениса му е доста къс,т.е. показва се само главичката и това е цялата му дължина,изглежда като потънал навътре.Това дали ще се оправи с операцията или трябва някаква отделна козметична,ако изобщо е възможно да се удължи..Извинявам се ако ме обвините че не съм попитала за това на място,но тогава мислех че еписпадия всъщност е мед.название на късата дължина на пениса :oops:
Вашият въпрос е в компетенциите на колегите уролози.Доколкото мога да Ви помогна-правилно сте прочели за еписпадията-изместване на отвора на уретрата в горната част на пениса.Урологичните операции за корекции на еписпадия се правят след 3 годишна възраст и тогава можете да дискутирате с колегите уролози за реконструкции за удължаване на пениса-възможно е да се направи само кожна пластика в един етап с операцията за еписпадия.
д-р Стоилов

Отговори