и аз да питам дали има синът ми фимоза

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
eva23
Регистриран: 24 дек 2006, 14:28

и аз да питам дали има синът ми фимоза

Мнение от eva23 » 13 яну 2007, 01:05

при нас положението е такова; на 6 месеца педиатърката забели до половина. На 9-10 месеца уж при хирург отидох той пак забели изцяло залепналия на ново препуциум. Сега чета и виждам,че не е трябвало. На годинка отново залепна и понеже моята майка каза,че е патила с брат ми така се е залепило при него че дори не е могъл да уринира аз се поизплаших и го дръпнах пак. Да ама сега сме на 1г. и 6 м. и забелязвам,че при еректирало положение трудно се дърпа назад и е доста стегнато. Дали ще ни създава проблеми и да потърся ли специалист? А при юздичката дори не се отделя докрай и неможе около два милиметра е но не се отделя изобщо.Като за капак от този форум разбрах,че въпросното забелване се прави с упойка а на нас нито един път не ни е сложена такава. Предварително благодаря

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Re: и аз да питам дали има синът ми фимоза

Мнение от д-р Стоилов » 15 яну 2007, 14:54

eva23 написа:при нас положението е такова; на 6 месеца педиатърката забели до половина. На 9-10 месеца уж при хирург отидох той пак забели изцяло залепналия на ново препуциум. Сега чета и виждам,че не е трябвало. На годинка отново залепна и понеже моята майка каза,че е патила с брат ми така се е залепило при него че дори не е могъл да уринира аз се поизплаших и го дръпнах пак. Да ама сега сме на 1г. и 6 м. и забелязвам,че при еректирало положение трудно се дърпа назад и е доста стегнато. Дали ще ни създава проблеми и да потърся ли специалист? А при юздичката дори не се отделя докрай и неможе около два милиметра е но не се отделя изобщо.Като за капак от този форум разбрах,че въпросното забелване се прави с упойка а на нас нито един път не ни е сложена такава. Предварително благодаря
Не се чудете,а доведете детето на преглед при нас-факта,че не се забелва покрай френулума може да предположи наличието на къс френулум-това налага малка оперативна корекция ПОД УПОЙКА-ОБЩА.Факта че главата на члена се "стяга при ерекция може да предположи фимоза-стеснение на кожата.Това също изисква оперативно лечение-съгласете се ,че трябва да преценим ситуацията при преглед.
Обадете ни се! :D

Отговори