Смегма ли е това

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
denisio
Регистриран: 20 дек 2006, 00:29

Смегма ли е това

Мнение от denisio » 20 дек 2006, 00:37

Здравейте,детето ми е на 1г5м,не забелвам,а мия чурата,но при посещение при хирург за тестисите той му я отвори цялата и каза да го правя ако не ,ще го оперира на 3г.Е,след това детето плака,и не дава да го пипат,и не пипам,само го мия без да дърпам.Сега обаче виждам едно подкожно бяло удебеляване,не е като топче,а по дълго нещо,от долната част на пенисът,към тестисите,не помръдва като го избутвам,детето чурка нормално,но мисля че като опитах да подръпна кожичката,тя по се е стеснила от преди.Като му се уголеми пенисът,това бялото нещо повече се вижда и не е близо до върха,ами е по към средата на пениса.Смегма ли е,какво е това,притеснявам се много,и не за друго,ами аз съм от Бургас,и тук пак при този хирург трябва да отида,а до София не мога.Моля за съвет.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 дек 2006, 09:53

Аз ви писах на личната поща, и тук също ще кажа, че е препоръчително да оставите нещата на спокойствие. Вероятно лигавицата на препуциума не е отлепена недостатъчно и под нея се натрупва смегма. Тя улеснява естественото забелване.
Ако има болки при манипулации, изкъпвайте го съвсем нормално. Колкото до хирургично разлепване (но в никакъв случай обрязване) то се препоръчва след 4 - 5 годинка.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

denisio
Регистриран: 20 дек 2006, 00:29

Мнение от denisio » 21 дек 2006, 14:39

много ви благодаря,ще следя детето,и се извинявам че писах два пъти,но не знаех кое е пратено-тук или на личните,защото компютъра ми блокира тогава.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 дек 2006, 19:04

Няма никакъв проблем, аз Ви отговарям и тук, за да може и другите посетители да прочетат. Общо взето въпросите на тази тема са подобни, отговорите също. Но личното отношение е от по-голямо значение.
Желая Ви хубави и весели празници.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори