фимоза на момченце на 1 годинка

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
lidija
Регистриран: 29 сеп 2011, 14:25

фимоза на момченце на 1 годинка

Мнение от lidija » 29 сеп 2011, 15:12

Здравейте ,въпросът ми е следният
педиатърката ни даде направление за уролог с основание фимоза тъй като не можела да прецени състоянието на пишката
от самото раждане до сега при всяко къпане се опитвам да издърпам кожичката за да се покаже главичката но ми е трудно и ме е страх да не нараня дедето, в началото сякаш се показваше главичката но с напредване на възрастта ставаше все по трудно
когато отидохме на уролог той направо взе ножицата и кръцна по негови думи някаква прозрачна кожичка която пречела да се види главичката и започна да ме убеждава че няколко пъти трябва да направи манипулацията аблацио поне 3 пъти за да започне да се вижда главичката , каза ми да правя промивка с реванол и да мажа с гентамицин
до сега сме ходили 2 пъти за процедурата но не смятам трети път да мъча детето си въпреки че урологът ни каза поне още 1 път да идем
моля за съвет какво да правя, как да процедирам с пишката да продължавам ли да отварям колкото мога или не , да посетим ли пак уролога , нормално ли е това състояние , опасно ли е , какво се прави
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРА

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: фимоза на момченце на 1 годинка

Мнение от професор Бранков » 08 окт 2011, 17:53

Не ходете изобщо при този уролог, как така - "кръц с ножичката" в амбулаторни условия :x

Друг съвет не мога ди Ви дам, защото не познавам актуалната ситуация. Елате да видя детето.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори