И пак за фимозата

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
jdaskalova
Регистриран: 15 ное 2006, 12:22

И пак за фимозата

Мнение от jdaskalova » 15 ное 2006, 12:33

Досаждаме ли вече с тази тема? Ако е така - простете!

Въпросът ми е следния -
Синът ми е на 7 месеца. Преди 4 месеца педиатърката ни каза, че е с пълна фимоза. Нямало смисъл да се забелва, защото пак щяло да се залепи. На консултацията другата седмица ще ни прати на хирург или сама ще свърши манипулацията.
Аз обаче съм раздвоена - има ли смисъл да причинявам на детето си тази болка, а дали като я отлагам след време няма да е още по болезнено? Непознавам детски хирург и ще ми е трудно да се доверя.
Кажете ми как да постъпя, истината е, че съм склонна да ви се доверя.

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Re: И пак за фимозата

Мнение от д-р Стоилов » 15 ное 2006, 15:59

jdaskalova написа:Досаждаме ли вече с тази тема? Ако е така - простете!

Въпросът ми е следния -
Синът ми е на 7 месеца. Преди 4 месеца педиатърката ни каза, че е с пълна фимоза. Нямало смисъл да се забелва, защото пак щяло да се залепи. На консултацията другата седмица ще ни прати на хирург или сама ще свърши манипулацията.
Аз обаче съм раздвоена - има ли смисъл да причинявам на детето си тази болка, а дали като я отлагам след време няма да е още по болезнено? Непознавам детски хирург и ще ми е трудно да се доверя.
Кажете ми как да постъпя, истината е, че съм склонна да ви се доверя.
Здравейте :D
Ако прочетете другите въпроси и наши отговори на тази тема във форума ще се уверите,че нашият стремеж е да се борим активно срущу порочната практика на ранно забелване на препуциума в детската възраст.Съществуват два термина-физиологични синехии/сраствания/ между препуциума и главата на члена и фимоза-стеснение на препуциума.Първото състояние е физиологично-със започването на функция на мастните жлези по гланса се отделя секрет-смегма,който спомага за преодоляване на тези сраствания.Оптималната възраст за забелване на члена е между 1 и две години-дори в американската литература и по късно.Другото понятие е болестно-фимоза,стеснение.МНОГО ЧЕСТО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ФИМОЗАТА СЕ ОБРАЗУВА ОТ РАННО ЗАБЕЛВАНЕ НА ПРЕПУЦИУМА,НАРАНЯВАНЕТО МУ И ОБРАЗУВАНЕ НА СЪЕДИНИТЕЛНА ТЪКАН НА МЯСТОТО НА НАРАНЯВАНЕТО.
Нашият съвет-ако детето няма проблеми с уринирането не го забелвайте в толкова ранна възраст.Обадете ни се когато детето навърши поне 1 год.Педиатрите в България са възприели едно много остаряло схващане,че ако детето е от мъжки пол,то трябва да се забели възможно най-рано след раждането.На много научни форуми ние опонираме на това твърдение.Затова включваме и този проблем като глава в нашият форум-повярвайте,че ние лекуваме късните последствия от ранно забелване/аблация/.Не забравяйте ,че цяла една генерация мъже в България сега на средна възраст не е била забелена/попитайте Вашите родители/.Ако имате притеснения ни се обадете по-рано.
поздрави:д-р Стоилов

jdaskalova
Регистриран: 15 ное 2006, 12:22

Мнение от jdaskalova » 21 ное 2006, 09:46

Д-р Стоилов,
Благодаря Ви за бързия и изчерпателен отговор!
Ще постъпя както ме съветвате. Бих искала да имам вашите координата в случай на нужда или когато сина ми навърши годинка да се консултирам лично с вас. Бихте ли ми ги пратили на лични?
Предварително благодаря!

Отговори