Наранена ципа на главичката на пениса

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Hrisy

Мнение от Hrisy » 30 окт 2006, 11:43

Здравейте, синът ми е на 6 месеца. При всяка баня отварям кожичката доколкото позволява. Преди два дни видях, че се е натрупала повечко смегма. Почистих с ръка и измих с вода. Нямаше нищо обезпокоително. На следващия ден забравих да погледна. И така, снощи отваряйки кожичката изпаднах в паника. Имаше кръв в единия край на главичката и част от ципата в същия край липсваше. Какво е станало? Ще се възстанови ли? Много Ви моля, кажете какво да направя? Вчера вечерта намазах с риванол - само това ми дойде наум, а днес намазах с Дефламол. Благодаря

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Re: Наранена ципа на главичката на пениса

Мнение от д-р Стоилов » 30 окт 2006, 15:42

Hrisy написа:Здравейте, синът ми е на 6 месеца. При всяка баня отварям кожичката доколкото позволява. Преди два дни видях, че се е натрупала повечко смегма. Почистих с ръка и измих с вода. Нямаше нищо обезпокоително. На следващия ден забравих да погледна. И така, снощи отваряйки кожичката изпаднах в паника. Имаше кръв в единия край на главичката и част от ципата в същия край липсваше. Какво е станало? Ще се възстанови ли? Много Ви моля, кажете какво да направя? Вчера вечерта намазах с риванол - само това ми дойде наум, а днес намазах с Дефламол. Благодаря
Ако четете нашите отговори ще разберете ,че правите основна грешка-Вие сте започнали едно отлепване на препуциума в много ранна въэраст-необходимо е детето Ви да е навършило поне една година.Тогава рисковете от наранявания на епителната повърхност на гланса са по малки.
Сега не пипайте за няколко дни препуциума на детето-може да слагате само марли с Риванол-това е достатъчно-не слагайте Дефламол-този унгвент спомага за образуване на съединителна тъкан и може след по дълга употреба да доведе до фимоза-вторична.Ако сте от София се консултирайте с нас .
Поздрави:д-р Стоилов

Hrisy

Мнение от Hrisy » 30 окт 2006, 16:34

Благодаря за отговора. Какви последствия да очаквам? Има ли пълно възстановяване?

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Re: Наранена ципа на главичката на пениса

Мнение от д-р Стоилов » 31 окт 2006, 14:16

Hrisy написа:Благодаря за отговора. Какви последствия да очаквам? Има ли пълно възстановяване?
При неинфектиране има пълно възстановяване.
д-р Стоилов

Отговори