за забелването

◼ Слепване кожичката на пениса
pav. zheleva
Регистриран: 14 авг 2019, 23:35

Re: за забелването

Мнение от pav. zheleva » 15 авг 2019, 00:58

pav. zheleva написа:
15 авг 2019, 00:46
Здравейте, професор Бранков ,
Синът ми е на 1г и 1м. Вчера посетихме хирург, който му забели пишлето (тъй като аз до този момент не успях), доста прокървя при тази манипулация. Хириргут ми обясни какво е нужно да правя от тук нататък и каза, че вече няма да кърви. При вечерния тоалет отново много прокървя, както и тази вечер също. Вчера го болеше и докато пишкаше и през нощта, но вече не реагира при уринирането. Предполагам, че болката и ужасът от процедурата са нещо нормално за детето, но ме притесняваме количеството кръв, нормално ли е да кърви толкова? Нужни ли е да потърся отново лекар или да изчам няколко дни?
Третирам само с дефламол по препоръка на хирурга.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 15 авг 2019, 16:29

Здравейте.
Не би трябвало да има много кръв. Значи разкъсването е сериозно. Има опасност кожичката да се свие и да стане патологична фимоза. Правете компреси с риванол 3 пъти на ден като поставяте напоената марля върху незаголено пишле и я държите докато изсъхне. Вместо дефламол може да приложите крем Ацербин.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

pav. zheleva
Регистриран: 14 авг 2019, 23:35

Мнение от pav. zheleva » 16 авг 2019, 23:44

Много Ви благодаря!

geri_radeva
Регистриран: 03 апр 2019, 13:20

Мнение от geri_radeva » 05 сеп 2019, 13:13

Здравейте! Нормално ли е на периоди по-малко по-малко да се отдръпва надолу кожичката и след всяко такова, да следват подуване, зачервяване, страшни болки за детето, на следващия ден всичко е поотминало, но вече трети път така става. Кожичката отново леко се дръпна и днес пак е кошмар. На 1,4г е детето. Не е насилствено забелван.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 05 сеп 2019, 13:47

Не става дума дали е нормално, а защо така се получава. Съветвам Ви да не прекалявате със дърпането на кожичката и само да поддържате добра хигиена. Детето е малко, нещата постепенно ще си дойдат на мястото. Но ако възникне проблем, тоест кожичката на върха се свие и не се показва отворчето, трябва да дойдете на консултация.

geri_radeva
Регистриран: 03 апр 2019, 13:20

Мнение от geri_radeva » 05 сеп 2019, 17:41

А има ли нещо като превантивна мярка срещу това затваряне на кожичката при върха на отворчето? Или това е процес, който единствено хирургично се спира и оправя?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 08 сеп 2019, 16:17

Трудно може да се спре повторното залепване. За тази цел някои препоръчват всяка вечер да се прави забелване, но това си е травматична манипулация. Все пак понякога се получава. Аз лично бих препоръчал да оставите нещата на спокойствие. Много зависи и от самата кожичка - дали е нормално отпусната или прави фимозен пръстен. Колкото до хирургична манипулация това се преценява индивидуално.

Цветан
Регистриран: 10 окт 2019, 14:36

Мнение от Цветан » 14 окт 2019, 15:06

Здравейте. Става въпрос за дете на 2 години и половина. Пишока му е отлепен, но не напълно забелва се спокойно до ръба на главичката. Тия дни забелязахме, че под кожата там където не е отлепена има нещо бяло. Жена ми го е завела до педиатъра му и той е казал че това е смегма и трябва да се отлепи нацяло кожата, за да може да излезе насъбралото и, че не било хубаво да е там, казал да го намажем с лидокаин крем и да отидем да го отлепи (уж нямало да усети нищо). Незнам какво решение да взема дали да го водим или да изчакам може да си тръгне да се отлепва само, но пък ме е страх да не вземе нещо да се възпали.
Писах и на професор Бранков, но човека явно си има ангажименти и не ми е отговорил.
Моля ако някой е имал такъв случай да сподели.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 окт 2019, 16:25

Не ви препоръчвам насилствено разлепване. На тази възраст на детето вие сте стигнали добро ниво на забелване. А самата смегма е да подпомага естественото разлепване. Изчакайте спокойно, няма бърза работа. Правете при къпане нежно забелване и резултатът постепенно ще дойде.

Цветан
Регистриран: 10 окт 2019, 14:36

Мнение от Цветан » 14 окт 2019, 22:53

Благодаря за отговора. Ние не бързаме с отлепването. Притесни ме това бялото (смегма) която се е събрала под кожата и няма от къде да излезе, разтревожихме се че като стой там може нещо да се възпали.

Отговори