за забелването

◼ Слепване кожичката на пениса
СтасиТо
Регистриран: 21 авг 2014, 15:40

Re: за забелването

Мнение от СтасиТо » 21 авг 2014, 15:55

Здравейте, професор Бранков,
Искам да споделя и моето притеснение като майка на момче. Синът ми е на 2 години и 4 месеца, пишлето никога не е забелвано само дърпам леко кожичката и измивам с душа. От един месец забелязвам, че когато детето пишка му се издува леко кожичката, не се оплаква че го боли, според мен не изпитва дискомфорт. Това притеснително ли е? Как да постъпя?
Благодаря предварително за съдействието, ще съм благодарна, ако получа професионалният Ви съвет!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 24 авг 2014, 11:36

Издуването на кожичката при уриниране е признак, че фимозата е напреднала. Нужно е да го прегледам, има варианти за решаване на проблема. Потърсете ме на 0888 373 857
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

zxcvbnm_12
Регистриран: 10 авг 2016, 16:44

Мнение от zxcvbnm_12 » 10 авг 2016, 16:54

Здравейте имам проблем с забелване то на пениса аз съм на 14 години главичката на пениса ми не може да се забелва хубаво до край трябва ли да го аз до край но ме е страх моля помогне те ми Благодаря предварително..... :( :(

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 авг 2016, 09:58

Възможно е да има вече вторични изменения - трябва да се прецени, защото тактиката е различна. Може да намазвате този стегнат участък на кожичката с крем Дипрозон 0,05 % веднаж вечер за 1 месец, но все пак Ви трябва преглед от уролог.

Петя79
Регистриран: 21 ное 2018, 01:02

Мнение от Петя79 » 21 ное 2018, 01:09

Здравейте !Синът ми е на 4г.4м. Когато му заголвам пишлето в долния край на главичката има срастване от едната страна е около 2 мм. а от др.повече нормално ли е това за тази възраст как да постъпя ?Благодаря ви !

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 ное 2018, 18:19

Това не е пролем. Оставете разлепването да стане постепенно и естествено.

Mvasi
Регистриран: 21 ное 2018, 20:01

Мнение от Mvasi » 21 ное 2018, 20:13

Здравейте,д-р Бранков, синът ми е на 2г и половина. Главичката на пениса му някакси самостоятелно се забели още първите месеци(имам батко,с когото не съм имала проблеми със забелването). От един месец забелязвам,че когато го измивам, кожичката от едната страна около сантиметър все още не е напълно отлепена до основата. Какво да направя? Мога ли да изчакам да порасне още малко или да отида на детски хирург :?: Благодаря предварително

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 22 ное 2018, 18:54

Не е задължително да бъде изцяло разлепена. Това, че не е симетрично, не е проблем. Оставете на естествените процеси, те са бавни, но сигурни. Ако все пак забележите промяна във вида и формата на кожичката, ако тя почне да се свива и забелването е затруднено - потърсете детски хирург.

Отговори