за забелването

◼ Слепване кожичката на пениса
СтасиТо
Регистриран: 21 авг 2014, 15:40

Re: за забелването

Мнение от СтасиТо » 21 авг 2014, 15:55

Здравейте, професор Бранков,
Искам да споделя и моето притеснение като майка на момче. Синът ми е на 2 години и 4 месеца, пишлето никога не е забелвано само дърпам леко кожичката и измивам с душа. От един месец забелязвам, че когато детето пишка му се издува леко кожичката, не се оплаква че го боли, според мен не изпитва дискомфорт. Това притеснително ли е? Как да постъпя?
Благодаря предварително за съдействието, ще съм благодарна, ако получа професионалният Ви съвет!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 24 авг 2014, 11:36

Издуването на кожичката при уриниране е признак, че фимозата е напреднала. Нужно е да го прегледам, има варианти за решаване на проблема. Потърсете ме на 0888 373 857
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

zxcvbnm_12
Регистриран: 10 авг 2016, 16:44

Мнение от zxcvbnm_12 » 10 авг 2016, 16:54

Здравейте имам проблем с забелване то на пениса аз съм на 14 години главичката на пениса ми не може да се забелва хубаво до край трябва ли да го аз до край но ме е страх моля помогне те ми Благодаря предварително..... :( :(

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 авг 2016, 09:58

Възможно е да има вече вторични изменения - трябва да се прецени, защото тактиката е различна. Може да намазвате този стегнат участък на кожичката с крем Дипрозон 0,05 % веднаж вечер за 1 месец, но все пак Ви трябва преглед от уролог.

Петя79
Регистриран: 21 ное 2018, 00:02

Мнение от Петя79 » 21 ное 2018, 00:09

Здравейте !Синът ми е на 4г.4м. Когато му заголвам пишлето в долния край на главичката има срастване от едната страна е около 2 мм. а от др.повече нормално ли е това за тази възраст как да постъпя ?Благодаря ви !

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 ное 2018, 17:19

Това не е пролем. Оставете разлепването да стане постепенно и естествено.

Mvasi
Регистриран: 21 ное 2018, 19:01

Мнение от Mvasi » 21 ное 2018, 19:13

Здравейте,д-р Бранков, синът ми е на 2г и половина. Главичката на пениса му някакси самостоятелно се забели още първите месеци(имам батко,с когото не съм имала проблеми със забелването). От един месец забелязвам,че когато го измивам, кожичката от едната страна около сантиметър все още не е напълно отлепена до основата. Какво да направя? Мога ли да изчакам да порасне още малко или да отида на детски хирург :?: Благодаря предварително

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 22 ное 2018, 17:54

Не е задължително да бъде изцяло разлепена. Това, че не е симетрично, не е проблем. Оставете на естествените процеси, те са бавни, но сигурни. Ако все пак забележите промяна във вида и формата на кожичката, ако тя почне да се свива и забелването е затруднено - потърсете детски хирург.

geri_radeva
Регистриран: 03 апр 2019, 13:20

Мнение от geri_radeva » 03 апр 2019, 13:33

Здравейте! Синът ми е на 11 месеца. Още от раждането реших, че няма да забелвам пишлето насилствено и ше оставя това на природата. Нялъде към 7-ия месец обаче ни изпратиха на Нефролог и там ми обясниха за някакъв проблем с бъбреците, но докторът беше страшно неразговорлив и почти нищо не разбрах от диагнозата-уж има нещо, но не точно..както и да е. Притеснена от това, записах час на детето в София(ние сме от Варна) при друг Нефролог. Жената обаче преглеждайки го, докато разбера мисля че му забели пишлето докрай, защото видях главичката, но тъй като до сега нито съм виждала нкто съм знаела какво точно е бебешката фимоза, не съм го човъркала и той на момемта извика, но след това нито е имало възпаление, нито болки докато пиша, дори зачервяване не видях поради и което си помислих, че всъщност не е било забелване. И така сега е на 11 месеца, повече не сче пипали там. Преди няколко дни вдигна темп и понеже до сега не е боледувал и не се е налагало да ходим на Педиатър, тоест не познавам лекаря, за да знам дали мога да имам доверие, го заведохме заради температурата, но той му направи абсолютно цяла консултация, като мине и през пишлето, но от предния път имам страх и директно му казах да не пипа. Той каза че само искал да погледне, няма да дърпа и леко го дръпна, не се збелва има си малка дупчица и съвсееем леко се вижда връхчето на главичката и го остави. Започна да ми говори за обрязване, че било твърде тясно и щял да има проблеми и щемтеябва да се обреже.. а ние притеснени едно ме е болен и да ми говори за това, съвсем да ме обърква. Аз съм изчела почти всичко свързано със фимозата, особено темите с Вашите коментари и отговори и бях решила че до 2-3 годинки ако не успее сам, директно ще пътуваме до Вас. Сега започнах вечер съвсем лекичко, не забелвам просто дръпвам до където е възможно и почиствам с водичка и според мен за малкото пъти, в които съм го правила дупчицата много лекичко се е разширила.. вижда се малко повече от главичката, има и малко топченце смегма отстрани. Но покрай тези процедури останових, че първата лекарка в София, приклято бяхме наистина го е забелила на веднъж и се притесних че след това аз по никакъв начин не съм пипала и дали сега няма да се е получило някакво срастване, което занапред да попречи за нормалнлто естествено забелване..това е като цяло нашата история и бих била много благодарна за съвет в тази ситуация.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 03 апр 2019, 18:16

Здравейте,
по принцип при децата е много индивидуално - при някои първото забелване решава проблема, при други изобщо не се налага такова, а в много случаи, както при Вашето дете, последствията от първото насилствено забелване са деформация и склерозация на кожичката и вторично слепване. Има възможност тази кожичка да се отпусне след мазане с дипрозон (съдържа кортикостероид и трябва да се нанася на много фин слой), след което да се прецени как да се процедира по-нататък. Ако кожичката се отпусне и се покаже част от главичката продължавайте вечер при къпане да правите леки опити за забелване. Така постепенно ще се постигне резултат. Но в някои случаи наистина се налага хирургична намеса. Трябва лично да преценя.

geri_radeva

Мнение от geri_radeva » 03 апр 2019, 19:12

Ами ще продължа да опитвам всяка вечер малко по-малко, той и сам вече си показва до къде може. А ако има разтягане лека полека това означава ли че ще се получат нещата без лекарска намеса? И вьдругия случай-ако пък няма никакво разтягане, до кога да опитвам и ако не видя ефект вече да се свържа с Вас за преглед?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 апр 2019, 18:48

Този процес на разлепване трае дълго време. Бъдете търпелива и упорита. Все пак на даден момент трябва да се прецени състоянието на кожичката.

geri_radeva

Мнение от geri_radeva » 04 апр 2019, 19:48

Благодаря Ви за вниманието! Не мога да си обясня защо така се бъркат повечето лекари, за нещо което всеки родител сам трябва дс преценява...не мисля че е нормално.Както и да е, надвам се всичко да се оправи с малко помощ. :) Спокойна вечер на Вас!

geri_radeva

Мнение от geri_radeva » 07 апр 2019, 23:37

А мога ли дс помоля, в БГ мама във всички теми за фимозата се споменава Ваша тема, където сравняват и снимки, дали са линкове, но бе се отварят. Мога ли да помоля за линк към тази тема?

Потребителски аватар
boro
Site Admin
Регистриран: 16 юли 2005, 15:27
Контакти:

Мнение от boro » 08 апр 2019, 00:29

Здравейте.
За тази статия ли става дума?

http://www.pedsurg.net/za_pacienta_fimoza/

Отговори