за забелването

◼ Слепване кожичката на пениса
Mars

за забелването

Мнение от Mars » 07 сеп 2006, 14:12

Уважаеми доктори, много моля да ме извините ако не успея да се изразя много точно, но имам нужда от съвет.Синът ми е на 6г.Когато беше на 6м, GP ни извика хирург на една от консултациите и му забелиха пишката.Съпругът ми след това продължи да забелва и така на около 1,5г всичко ни се струваше, че е наред.Това което ми прави впечатление сега е, че всъщност е заголена главичката на пениса от горната страна, а от долу кожичката е плътно слепнала и при издърпване на кожичката назад пишлето се изкривява леко надоли, предполагам заради самото слепване.Не съм особено наясно трябвали на 6г пенисът да е изцяло забелен или не.Отново се извинявам за неточностите в постинга ми. :oops:

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Re: за забелването

Мнение от д-р Стоилов » 11 сеп 2006, 14:26

Mars написа:Уважаеми доктори, много моля да ме извините ако не успея да се изразя много точно, но имам нужда от съвет.Синът ми е на 6г.Когато беше на 6м, GP ни извика хирург на една от консултациите и му забелиха пишката.Съпругът ми след това продължи да забелва и така на около 1,5г всичко ни се струваше, че е наред.Това което ми прави впечатление сега е, че всъщност е заголена главичката на пениса от горната страна, а от долу кожичката е плътно слепнала и при издърпване на кожичката назад пишлето се изкривява леко надоли, предполагам заради самото слепване.Не съм особено наясно трябвали на 6г пенисът да е изцяло забелен или не.Отново се извинявам за неточностите в постинга ми. :oops:
На 6 годишна възраст главичката на члена трябва да е забелена изцяло.Трябва при преглед и "забелване" да виждате браздата под главичката на члена.Изкривяването за което говорите вероятно се дължи на непълна аблация/забелване/.Заведете детето на преглед при хирург или уролог или детски хирург за допълнителен преглед и евентуална манипулация ако такава се налага.
Благодаря Ви ,че използвате нашият форум.
Поздрави:
д-р Стоилов

Mars

Мнение от Mars » 11 сеп 2006, 20:04

Благодаря Ви д-р Стоилов за отделеното време. А има ли значение дали ще потърсиме детски уролог или хирург?Ние живееме в София и предполагам, че е възможно да направим такава консултация в Пирогов?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 11 сеп 2006, 20:27

Тъй като сте от София, доведете детето в детската хирургия, която е в малката сграда в дясно до високата на Пирогов.
Потърсете д-р Стоилов от регистратурата, аз също съм на разположение - обикновено към 8.30 или 12.30 часа.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Mars

Мнение от Mars » 12 сеп 2006, 11:51

Много благодаря доцент Бранков, непременно ще го доведа. :D

аноним

Мнение от аноним » 29 сеп 2006, 20:21

Здравейте д-р Бранков,
Радвам се че намерих форум с такава тематика.
На 25 г. съм и имам проблеми със напълно забелване на пениса ми.
Този проблем е само при ерекция т.е имам чувство че кожичката ми е тясна и не ми се обелва целия пенис. А когато се опитам оголва се само от едната страна /горната страна кадето не е юздичката/ а от страната на юздичката не. Когато се обели понеже е тясна кожичката и ме стяга спира кървообръщението.
Та силно ме интересува и съм почти сигурен че трябва да се извърши някаква хирургическа намеса. Каде мога да се обърна и колко би ми струвало това нещо, както и е закрепването след намесата колко време ще трае.
Много благодаря за вниманието и се извинявам че не спадам в интервала до 18г. но не намерих по подходящо място
Поздрави !

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 01 окт 2006, 07:59

По кожичката на пениса може да има плътни фиброзни пръстени, които да стягат и пречат на нормалното забелване. Те се появяват обикновено след неумели опити за забелване в ранното детство. Може да се направи леко цепване на тези пръстени, което става с местна упойка (локална анестезия).
Във всяка частна клиника (а вероятно и в ДКЦ при наличие на хирург) може да стане тази манипулация. Възстановяването е за няколко дни.
Съжалявам, но не мога да Ви дам конкретен съвет.

sisborislavova
Регистриран: 06 апр 2012, 21:37

Мнение от sisborislavova » 06 апр 2012, 22:03

Здравейте д-р Бранков, иска да попитам синът ми е на 1 година и 8 месеца главичката на пениса му не е забелена напълно от едната страна е почти слепнала а от другата е отлепена напълно нашата педиатърка казва че няма проблем да продължавам с масажите всяка вечер но той плаче когато го пипам няма зачервяване според педиатара ни,казва че е малък за цепване моля дайте ми компетентното си мнение благодаря

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 13 апр 2012, 08:35

Няма проблем, изчакайте спокойно.

Nikitaaa
Регистриран: 17 май 2012, 11:38

Мнение от Nikitaaa » 17 май 2012, 12:14

Здравейте, професор Бранков!
Бих искала да се допитам до вашето професионално мнение!
Имам две момчета - на 6 г и на 2,6 г
На големия ми син, пениса не е забелен изцяло, а е вече на 6 г, правим вечер обичайните процедури, но си личи, че не е до края, не се вижда цялата главичка! Ако дръпнем по-силно го боли, Та въпроса ми е: Трябва ли лекарска намеса или да оставим нещата сами да си дойдат на мястото?? И следователно, ако трябва намеса от лекар, към кого да се обърнем?
При малкия ми син, пък е точно обратното, забелихме пишката вчера, напълно и до края! Но сега не иска да пишка, не дава да го мием, има леко подуване и малко кръв! Изпитва панически страх, когато му се допишка! През нощта е някакъв ад! Не го мажем със нищо, по препоръка на педиатърката ни! Моля за съвет какво да правим!?!
В единия случай следвам идеята, че пишката не трябва да се забелва, а всичко да си дойде на мястото от само себе си! Но то не си идва или ако ще дойде, не се знае кога ще е....
В другия пък, забелваме пишката и се започва някакъв ад, който не се знае колко ще продължи....
Истината е някъде по средата според мен, питам ви - кое е правилно, как трябва да процедирам от тук нататък с големия ми син (6 г). И как да облекча болката на малкия син (2,6 г), а ако тя не отшуми, трябва ли отново да потърся лекарско мнение, трябва ли да се забелва отново? Все въпроси, на които не получавам точен отговор от никой!
Дано да съм обяснила правилно ситуацията!
Благодаря Ви предварително за отделеното време да прочетете поста ми!

marychery
Регистриран: 27 яну 2006, 11:57

Мнение от marychery » 17 май 2012, 14:46

Nikitaaa за това кое е правилно и кое не при забелването аз не мога да коментирам. Проф. Бранков ще ти отговори най - точно.
Тъй като вече малкият ти син е забелен, най - добре е да облекчиш болките, които сега са доста силни. Прави му компрес с лайка, редувай с риванол, мажи с дефламол или гентамицин. Всичко това ще облекчи детето. И се въоръжи с търпение. Понякога нещата отшумяват за ден два, друг път за малко повечко - 3-5 дена. Важното е ти да се успокоиш, защото твоето напрежение допълнително би стресирала детето. Успех.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 17 май 2012, 21:06

Благодаря Мери :)
Извинете за забавения отговор. Развитието на слепването и разлепването е различен за всяко дете. Понякога още от раждането няма проблеми, понякога те продължават до късна възраст. Съветвам Ви да доведете двете деца при мен, все пак трябва лично да го видя.

123456
Регистриран: 06 фев 2014, 16:50

Мнение от 123456 » 06 фев 2014, 17:06

Здравейте професор Бранков,
и от мен един въпрос - синът ми е почти на 3г. и не сме забелили пишлето. Всичко е нормално, но има събрана бяла течност, която се вижда / прозира вътре отстрани / когато го мием и издърпвам лекичко под душа. Това доколкото се запознах от вашите статии е нормално , но - Ще стане ли по естествен път забелването или трябва да отидем при хирург за забелване ? Благодаря Ви !

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 фев 2014, 17:02

Извинете ме за късния отговор - пропуснал съм Вашето запитване. Тази бяла течност е смегма. Тя може да помогне за разлепването на кожичките, но на тази възраст вече е добре това да бъда сторено атравматично и под упойка. Ако желаете потърсете ме на 0888 373 857

celevra
Регистриран: 16 мар 2014, 10:58

Мнение от celevra » 16 мар 2014, 11:02

Здравейте! Вчера по време на банята на моя 7-месечен син пишлето се забели.Ние винаги придърпваме по време на къпане лекичко кожичката ,колкото да почистим мястото,но вчера се отлепи на цяло.Не сме прилагали никакъв натиск.Изтече малко количество смегма,но сега много го боли.Изобщо не дава да се пипа там.Въпросът ми е какво да правим от тук нататък?Трябва ли да го мажем с нещо,да оголваме ли главичката като имаме предвид тази болка?

Отговори