Имам проблем с забелването и ....

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Zhivko

Имам проблем с забелването и ....

Мнение от Zhivko » 08 авг 2006, 23:17

Здравейте,имам проблем с забелването в възбудено състояние!На 16 год съм!Забелва се кожичката докарай но малко по трудно от колкото в отпуснато състояние и също забелязван по глави4ката като го забеля нещо като пъпчици ли и аз незнам в долната 4аст!Кажете какво да направя

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 10 окт 2006, 18:22

Отговарям на един пропуснат въпрос.
Очевидно в ранното си детство е имало насилствено забелване на кожичката, поради което тя сега е склерозирана и нееластична.
Опитайте с намазване с крем Дипрозон 0,05 %, 2 пъти дневно.
В краен случай трябва оперативно сцепване на фиброзния пръстен.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

майка

Мнение от майка » 12 окт 2006, 10:59

Здравейте,от няколко дни съм много притеснена за сина си!
Преди две седмици не можахме да забелим чурката която допреди това се забелваше без проблем ,аз бавно ,бавно е забелих но после не можахме да е затворим и за ден тя се поду най вече кожата зад главичката(този пръстен )и си остана оголена .Ходихме на доктор детски хирург който е затвори но се оказа че имал гъбички.Наистине чак тогава видях едни бели и лепкави неща на пръстена на чурката.Изписаха ни крем който се приготвя с антибиотик още на вторият ден чурката спадна и не беше толкова червена.Оправи се но сега забелането е по трудно този препуциум се отваря трудно доктора каза че с мехлем няма да се оправи и се налага операция-обрязване.Искам да попитам дали това е единственото решение?
Обясни ми ,че като стане на 11-12 години при ерекция ще го боли и след това и при полов контакт.
Притеснявам се от упойката от рязането от шевовете ,сега сме на 6 години :oops: :oops: :oops:
Благодаря Ви педварително!!!

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Мнение от д-р Стоилов » 13 окт 2006, 13:47

майка написа:Здравейте,от няколко дни съм много притеснена за сина си!
Преди две седмици не можахме да забелим чурката която допреди това се забелваше без проблем ,аз бавно ,бавно е забелих но после не можахме да е затворим и за ден тя се поду най вече кожата зад главичката(този пръстен )и си остана оголена .Ходихме на доктор детски хирург който е затвори но се оказа че имал гъбички.Наистине чак тогава видях едни бели и лепкави неща на пръстена на чурката.Изписаха ни крем който се приготвя с антибиотик още на вторият ден чурката спадна и не беше толкова червена.Оправи се но сега забелането е по трудно този препуциум се отваря трудно доктора каза че с мехлем няма да се оправи и се налага операция-обрязване.Искам да попитам дали това е единственото решение?
Обясни ми ,че като стане на 11-12 години при ерекция ще го боли и след това и при полов контакт.
Притеснявам се от упойката от рязането от шевовете ,сега сме на 6 години :oops: :oops: :oops:
Благодаря Ви педварително!!!
Здравейте!
Без да оспорвам мнението на колегата считам,че е необходим преглед на детето Ви от детски хирург.Действително след инфекция на гланса и препуциума е възможно да се появи съединителна тъкан на мястото на инфекцията,която да доведе до стеснение на препуциума-фимоза.Във всички случаи първо трябва да се излекува инфекцията.Ако това стеснение не се преодолее с консервативни средства е възможно да се достигне и до оперативно лечение.Вида на операцията зависи от степента на стеснението-чак при високостепенно стеснение се налага да се направи обрязване.Има и други оперативни способи да се разшири кожата без да се стига до обрязване-вътрешна пластика или дорзумцизия.Във всички случаи е необходимо да прегледаме детето ,за да решим какво ще бъде по нататъшното ни поведение.
Заповядайте.
Поздрави:д-р Стоилов

Отговори