Фимоза - лечение

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Фимоза - лечение

Мнение от професор Бранков » 04 фев 2012, 20:19

Sofiq написа:професор Бранков , обстоино прочетох темата от-до, искам да разбера вие правите ли такива прегледи и вие ли сте хирургът който прави операцийте и как мога да ви открия :)
благодаря предварително
Може да си запишете час на 851 00 99 за преглед във вторник или сряда.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

alisheva
Регистриран: 16 фев 2012, 21:16

Мнение от alisheva » 16 фев 2012, 21:24

детето ми е на 11 месеца. никой до сега не го е забелвал, нито аз съм пипала всеки ден. отвора си е като при раждането. по настояване на педиатъра се опитвам по време на баня да забелвам отскоро, с по-силен натиск но той ми маха ръката (явно не му е приятно). притеснявам се много и въпреки че е рано ми се иска да го погледнете и да ми дадете насоки за действие. има ли някаква възможност това да стане в понеделник (20.02) защото сме от провинцията. няма да има време за талони така че ще трябва да е в частния кабинет май. кажете дали ше е възможно и моля ви дайте координати. благодаря ви предварително!

alisheva
Регистриран: 16 фев 2012, 21:16

Мнение от alisheva » 17 фев 2012, 08:38

или според вас още е рано за каквото и да било?достатъчно ли е да продължавам вечер при баня да отварям по- малко.след баня го намазвам отвън с тампон с реванол,защото понякога е леко зачервено отгоре след пипане.иначе като цяло нямаме проблеми,но пустото ми притеснение. :oops: и кога според вас е време вече да го доведа при вас?

jenitovn
Регистриран: 24 фев 2012, 17:29

Мнение от jenitovn » 24 фев 2012, 17:34

Здравейте,

детето ми е на 2 години и 2 месеца и беше с фимоза. Вчера сутринта го водихме на хирург и го дръпнаха, почистиха и ни изпратиха с препоръката ако се наложи да промиваме с риванол. Минаха 30 часа, а детето умира от болки, плаче много, забелязвам леко подуване, главичката е зачервена, за 2 дни е пишкал 3 пъти само и то по малко. Звъняхме на доктора и той каза да продължаваме с риванола. Смятате ли, че е прав, няма ли нещо друго за мазане или пръскане. Нормално ли е толкова време да го боли и да не се подобрява?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 фев 2012, 08:08

Предполагам, че нещата са се поуспокоили. Мажете с мехлем Лидокаин и правете продължителни компреси с марля и течен риванол.

jenitovn
Регистриран: 24 фев 2012, 17:29

Мнение от jenitovn » 26 фев 2012, 12:09

Вече плаче по-рядко, но все още го боли силно. Постоянно сме с компрес от риванол и слагаме едни капки за очи, които действат като упойка, доктора ни ги изписа. Нормално ли е толкова време да продължава възстановителния период. Притеснява ме и че главичката е кърваво червена...

tosho25
Регистриран: 02 мар 2012, 15:52

Мнение от tosho25 » 02 мар 2012, 15:55

Здравейте!
Ще ходя да си правя операция от "фимоза" и се питах, трябва ли да си направя някакви изследвания, защото хирургът ми каза, че нямало нужда, а според мен най-малкото трябва да си направя една за алергии?!

Благодаря

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 мар 2012, 07:39

Ако досега нямата проява на алергия, тестуването не е нужно. Изследванията се правят на място.

krisbg
Регистриран: 12 мар 2012, 20:34

Мнение от krisbg » 12 мар 2012, 20:45

Привет! И аз съм един от всички с този етикет, преди време ходих на уролог в "Авис Медика - Плевен" (намирам се в северната част на българия), след прегледа доктора ми каза, че това не е фимоза.. И в действителност в нормално състояние нямам проблем със забелването на члена, но в еректирало позволява да се оголи само една малка част (в интерес на истината преди време не позволяваше и толкова) и при опит да заголя повече изпитвам лек дискомфорт, конкретно стягане около главичката. Тогава доктора ми каза Преди да прибегна към оперативни методи, искам да попитам дали все още се продава "Дипрозон" в аптеките и дали има вероятност да ми свърши работа?!

И също така, дори да предприема оперативно лечение не искам пълно обрязване.. предлагат ли навсякъде т.нар. пластика?

Поздрави, Крис

krisbg
Регистриран: 12 мар 2012, 20:34

Мнение от krisbg » 12 мар 2012, 20:53

Извинявам се, без да искам пратих предишното мнение. Доктора ми каза да забелвам пишлето всеки път когато се къпя, дори по няколко пъти на ден.. и резултат наистина има, но мисля да взема и този крем, та да видим известно време как ще ми подейства и той.. попитах дали се продава все още, защото преди време бях чел, че са изтеглени някакви партиди? Вярно ли е? Ако да - алтернативни мазила има ли? :-)

ivanova111
Регистриран: 21 мар 2012, 15:01

Мнение от ivanova111 » 21 мар 2012, 15:17

Здравейте професор Бранков,

Синът ми е на 10 години и мисля, че има фимоза. На няколко пъти сме успявали на издръпаме кожичката и да отркрием главичката когато беше малък. За последно успяхме като беше на 4,5 години. От тогава не ни е позволявал. Явно е болезнено за него. Опитвах преди 2 години, но отвора беше много тесен и нямаше как да се получи без да го нараня.

Много искам да го доведем на преглед при Вас и да направите необходимото за отстраняване на проблема. Моля Ви ориентирайте ме кога най-скоро е възможно да си запишем час при Вас /на кой телефон/ и необходимо ли е да вземем първо направление от личния лекар!

Благодаря Ви Предварително!
Поздрави!
Иванова

green_peace
Регистриран: 26 мар 2012, 00:08

Мнение от green_peace » 26 мар 2012, 00:29

Здравейте. На 17 години съм и проблемът ми е следния - когато съм в ерекция успявам да забеля кожичката на главичката си напълно , но когато го направя кожичката започва да ме стяга и боли. Когато съм бил малък родителите ми не са ми забелвали главичката. Чудех се какъв е проблема и дали ако редовно почна да забелвам члена си по някакъв начин кожичката ще се разпъне и ще спре да ме боли? :(

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 мар 2012, 22:03

Опитайте с Дипрозон 0,05 % - два пъти дневно върху стегнатата кожичка за период от 4 месеца.

dakataaa
Регистриран: 12 апр 2012, 23:38

Мнение от dakataaa » 12 апр 2012, 23:41

Здравейте! Аз съм на 15 години и проблемът ми е следният - когато пенисът ми не е в ерекция го забелвам и ми се вижда цялата главичка и дори по-надолу, но при ерекция ми се вижда само половината от главичката, и при допир изпитвам болка, но пробвах няколко дена да пипам главичката си и болката леко намаля, а при търкане е много голяма болката. АКо можете да ми кажете дали това е фимоза и да ми препоръчате добър уролог от Разград?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 13 апр 2012, 08:36

Не мога да Ви помогна. Мажете кожичката с Дипрозон 0,05 %

Отговори