Фимоза - лечение

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
daniel_95
Регистриран: 15 юли 2010, 19:04

Re: Фимоза - лечение

Мнение от daniel_95 » 15 юли 2010, 19:29

Здравейте! На 14 години съм, преди около седмица открих, че имам фимоза. Отидох на уролог назначихме ден за операцията и онзи ден ме оперираха в Live Hospital Бургас. За тези 2 дена съм си правил само превръзки с йодасепт, както ми препоръча доктора. Та имам няколко въпроса:
- първо, притеснява ме, че на места по оперираната област се появи бяло вещесто, най-вероятно гной, баща ми ми каза, че е нормално при зарастване на раната, тя да се почиства така, но реших да попитам дали е нормално .
- второ, смятам утре да почна да си правя бани със смрадлика, но не знам точно как, ще съм благодарен ако ме упътите и да попитам след баните със смрадлика трябва ли да продължа със превръзките ?
- и последно, понеже ме беше срам да попита за медикамент с/у нощните ерекции, от операцията насам съм спал най-много 2-3 часа. Да питам има ли смисъл вече да питам за лекарствата и ако може без тях да попитам долу-горе кога ще спре да ме боли при ерекция.
Благодаря предварително ! :)

bojko87
Регистриран: 16 юли 2010, 12:55

въпросче

Мнение от bojko87 » 16 юли 2010, 13:04

Здравейте,на 23г. съм.На 7.06 ме оперираха от фимоза.Операцията беше много тежка, тъй като фимозата беше много развита.Мина успешно.Оперираха ме в Александровска Болница (д-р Светлин Димитров)
Отначало пръсках раната със спрей "Неомицин" , но минаха 20 дни и раната не зарастна , ходих на преглед при хирурга,той каза да продължа лечението по същия начин.Преди 10 дни пак ходих на преглед,защото това нещо не иска да минава,чисти се но много бавно.Той каза да спрем спрея и само да се къпя , но без да го пипам.Така и направих , но пак бавно минава.Днес пак бях на преглед при него и ми изписа един прах "Тупоцин" , с който да поръсвам раната като е влажна.(като се чисти)
Въпросът ми е Вие на какво мнение сте и можете ли да ме посъветвате нещо?
Благодаря ви предварително за отделеното внимание !

rock
Регистриран: 12 окт 2010, 19:20

Мнение от rock » 12 окт 2010, 19:39

Здравейте! Аз съм на 18 години. Заради прочетеното до момента по темата, подозирам, че имам фимоза. Пениса ми не се забелва. Не водя полов живот. В нормално състояние се бели малко, но юздичката под долната повърхност опъва главичката. В състояние на ерекция не се обелва. Не чувствам никаква болка или проблем с уринирането. Чух, че някои използват крем Дипризон. Той с какво спомага и подходящ ли е за моя случай ? Моля, дайте ми съвет, защото съм много притеснен от хирургическа намеса. Благодаря Ви.

Моля, пишете на кирилица.
Zdraveite ! Az sam na 18 godini. Zaradi prochetenoto do momenta po tamata,podoziram, che imam fimoza. Penisa mi ne se zabelva. Ne vodia polov zhivot. V normalno sastoianie se beli malko, no iuzdichkata pod dolnata povarhnost opava glavichkata. V sastoianie na erekcia ne se obelva. Ne chuvstvam nikakva bolka ili problem s uriniraneto. Chuh, che niakoi izpolzvat krem Diprizon. Toi s kakvo spomaga i podhodiasht li e za moia sluchai ? Molia, daite mi savet, zashtoto sam mnogo pritesnen ot hirurgicheska namesa. Blagodaria Vi.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 15 окт 2010, 15:29

Ако кожичката изобщо не се забелва Дипрозон не помага. Обърнете се към уролог за оперативна корекция.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

ggmanov
Регистриран: 28 окт 2010, 10:35

Мнение от ggmanov » 28 окт 2010, 10:50

Здравейте и от мен :)
На 21 год. проблема го открих точно преди 1 седмица. Отидох на уролог на 4-тия ден (в Александровска болница) и там естествено хируга за 2 секунди определи "да има стеснение трябва да се реже и няма друго решение", (не че не вярвам на преценката на хирурга, обаче преди 5 години ми са беше възпалил лимфен възел пак в близост до половите органи и естественно диагнозата беше - трябва интервенция :) а ме оправиха с антибиотик) и аз определих най-близката ми удобна дата т.е. четвъртък тази седмица. Та въпроса ми е, не избързвам ли защото фимозата се появи от нищото преди 1 седмица (прочетох вярно няма лечение) и не е толкова фрапантна има стеснение, но то е проблемно само при ерекция ( не че е изобщо малко), да се оперирам ли в четвъртък или да изчакам. (изследванията ми са готови).

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 29 окт 2010, 16:46

Пропуснал съм да Ви отговоря, но на Вашата възрст оперативната корекция е най-подходяща.

luxor
Регистриран: 04 ное 2010, 15:08

Мнение от luxor » 04 ное 2010, 15:17

Здравейте и от мен. На 8-ми октомври ме обрязаха поради фимоза. Конците вече ми паднаха и почти съм свикнал с усещането, но имам 2 въпроса. Още преди операцията урологът ми каза, че ще се получи леко стеснение където ще бъде разреза, но няма да имам проблем с това. Наистина това се наблюдава, не ми е проблем, но ме интересува дали ще се отпусне.
И другият въпрос. От едната страна на пениса ми кожата стои леко сбръчкана, там където е операцията. Прилича на ефекта, който се получава ако си стиснете кожата на ръката с 2 пръста. При ерекция не се изпъва напълно и остава така. Въпросът ми е дали ще се поизпъне с времето, евентуално ако изчезне и гореспоменатото стеснение. Това сбръчкване го имам още от началото, но когато ми махаха превръзката казаха, че всичко е добре. Операцията ми я правиха във Варна и ми е малко трудно да ида отново там затова реших първо да попитам тук. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 12 ное 2010, 22:02

Аз нямам опит с обрязването, но мисля че както е сега, така ще си остане.

drago_70
Регистриран: 27 фев 2011, 11:22

Мнение от drago_70 » 27 фев 2011, 11:51

Здравейте, Професор Бранков. .Искам да ви попитам, преди два дни ми направиха разлепване на препуциума,имам един конец и ми назначиха мазане с банеоцин и промивки със смрадлика,но забелязах, че в двата края кожичката пак леко е залепнала, може ли да ме посъветвате със какво да мажа мястото , за да не се слепи отново. Аз съм на 30 години. Благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 06 мар 2011, 09:29

Така е, понякога отново се получава залепване. Не го мажете, правете баните докато мястото се успокои. После идете при Вашия лекар.

asusss
Регистриран: 29 мар 2011, 16:08

Re: zdr

Мнение от asusss » 06 апр 2011, 12:41

Fars написа:Здравейте, на 17 години съм и този проблем ме притеснява много , чел съм много форуми и мнения и поне по себе си определям че имам фимоза.
Моля кажете има ли някакъв вариант без обрязване и опреция , в смисъл някакво мазило да ми кажете , използвах Дипрозон но нямаше ефект.Моля помогнете.
Здравей помогна ли ти това мазило Дипрозон 0,05%.

ProstoPitam
Регистриран: 26 юни 2011, 16:58

Мнение от ProstoPitam » 26 юни 2011, 17:06

Здравейте на всички.

Значи нека да започна и аз.

Но в последно време взе да ме касае 1 въпрос и това е : Защо неще да ми се забелва главичката.
Научих че такава ситуация се нарича фимоза . Дори и аз съмия не съм сигурен дали наистина имам такава фимоза или просто ми трябва още време за да мога да забелвам но все пак исках да попитам.
Не усещам болки или каквото и да е.
Но все пак имам 1-2 въпроса на които желая отговор.

Понеже Пловдив ми е най-близкото място.

1. Къде из България (Препоръчително е Пловдив) има лекари, които се занимават с такива ситуаций (фимоза) ?
2. Да речем че има. Колко ще ми струва една такава операция ?

Пак казвам, не съм сигурен но взе да ми минава една мисъл през главата (горната де :D ) дали да не ида да се прегледам, просто за всеки случай. И евентуално ако имам или най-малкото нямам но нещо може да се направи и цената на това оправяне не е кой знае колко направо да платя.

Извинявам се за правописните грешки (не съм от най-грамотните) но ще бъда благодарен ако получа отговор бързо :)

GhostfaceKillah
Регистриран: 21 юни 2011, 01:14

Мнение от GhostfaceKillah » 26 юни 2011, 17:42

1. Задължително е да отидеш на преглед. Добри специалисти има в малките градове, камо ли в Пловдив...втория по големина град.
2. Ако минеш по здравна каса ще ти е безплатно. Ако не вече в зависимост от типа операция и в зависимост от алчността на доктора се взима различно.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 юли 2011, 06:29

GhostfaceKillah написа:1. Задължително е да отидеш на преглед. Добри специалисти има в малките градове, камо ли в Пловдив...втория по големина град.
2. Ако минеш по здравна каса ще ти е безплатно. Ако не вече в зависимост от типа операция и в зависимост от алчността на доктора се взима различно.
Това е така. По принцип трябва първо преглед - уролог или хирург. Трудно се дават виртуални консултации.

ivodiesel
Регистриран: 13 дек 2009, 16:43

Мнение от ivodiesel » 28 юли 2011, 15:35

Здравейте,
пиша за момчетата с моя проблем, който отсраних преди година. Тъй като мнения на потребителите претърпели козметични операции почти няма аз ще ви разкажа цялата процедура.. При мен издърпването на кожата във възбудено състояние беше трудно, но не и невъзможно, което не ме притесняваше толкова, колкото кожният пръстен, който се получава зад ръбчето на главичката, както и силната чувствителност на главичката при допир, което е абсолютно нормално за момчета като мен, на които главичката е покрита с кожа. Та.. в деня на "операцията" за цепване на кожния пръстен отидох, направиха ми нужните изследвания (урина, кръв), дадоха ми една къса нощница :D :D и зачаках пред операционната, няма да се впускам, в това колко страх ме беше :). Влязох поставиха ми местна упойка в кожата на пениса (абсолютно нищо не се усеща от инжекцията), след 4-5 мин, упойката се задаейства, забелиха пениса и почистиха главичката с марля и йоден разтвор, което за мен бе най неприятното предвид грубата марля и моята чувствителност, направиха едно мъничко цепване върху кожата на главичката от горе и след това зашиха с един шев, цялата манипулация с упойката мина за по малко от 15 мин, превързаха ме с марля с йод и бинт, предписаха ми същия йоден разтвор с който поливах малката точица от шева. За една седмица конецът падна. Сге при издърпване на цялата кожа тя минава под ръбчето на главичката и не създава некомфортност. Такива манипулации са дори приятни предвид това, че в операционната бяха 5 сестри и един лекар :) :).. На 25 години съм

Отговори