Фимоза - лечение

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Фимоза - лечение

Мнение от професор Бранков » 10 ное 2013, 10:37

За да има ефект Дипрозон трябва да се маже 4 - 6 месеца.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Надежда Динева
Регистриран: 11 ное 2013, 12:45

Мнение от Надежда Динева » 11 ное 2013, 13:03

Здравейте докторе, надявам се да ми отговорите, след като съм изчела доста ваши коментари.

Моят син е на 7 год точно, не съм забелвала пениса му като бебе. Когато стана на 2 годинки, след преглед при нефролог педиатър, ми се показа как трябва да правя това. Започнах насилствено забелване, без да причинявам болка разбира се.Бързо и лесно се отлепи препуциума на пениса. По препоръка правех обливки с риванол и тетра. Това се наложи според лекарката поради фалшиво положителните резултати за наличие на уроинфекция. По това време бяхме и още с памперс. След като забелихме пениса, забелязах на няколко пъти в банята когато го къпеше баща му, трудно да се връща кожата назад. Тогава прекратих всякакви манимупалции с пениса на сина ми, като само се стараех да измивам добре насъбралата се смегма.

Миналата година през лятото, когато още нямаше навършени 6 год, детето се беше заиграло в банята до като баба му решила да го остави малко сам под душа. Следствие на което се получи парафимоза, която след посещение в спешното бързо оправиха. Тогава уролога ми се накара, защо не съм забелвала и т.н., държаха се много грубо, нападаха ме и ... както и да е.
Единственото което ме посъветваха е ,да посетим уролог за да дооправим пениса, за да не се налагало обрязване. През изминалата година детето не ми позволяваше да пипам органа му, беше стресирано и изобщо не желаеше да говорим за посещение при лекар уролог. В неделя това се случи и заключението му е само обрязване.
Има ли начин преди да преминем към оперативна намеса, тази фимоза,парафимоза и пак фимоза да се излекува с времето или вие препоръчвате операция. В момента почти не може да се отвори свободно повече от лещено зърно, но не съм и насилвала за повече.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 12 ное 2013, 16:53

След толкова много перипетии вие сте вече за оперативна частична пластика, а възможно и за обрязване. Зависи как стоят нещата. Може да се обадите да запишете час в моя частен кабинет на 851 00 99 или да се запишете на кол-центъра в "Токуда".

Надежда Динева

Мнение от Надежда Динева » 13 ное 2013, 16:07

Благодаря ви най чистосърдечно за отговора и за отделеното време. Аз също много бих искала да мога да дойда при вас за консултация и нямаше да пиша изобщо във форума, но сме от Бургас. Работя много и в събота, защото сама отглеждам сина си. Поради тази причина не ни е възможно на този етап да ви посетим.
Хирургическата намеса за момента е най оправдана, но на мен сякаш ми се искаше преди това да съм изпробвала всичко друго. Аз съм малко от сорта "тъпа" и упорита, а понякога само първото :wink: ...., но ако има дори и минимален шанс с някакво мазило да се пробваме, ще съм ви благодарна ако ми го споделите. Доста изчетох, изгледах и процедурата по обрязването, но ми е жал да подложа сина си на това. Мислех да закупя риванол маз и дефламол и да се опитаме, притеснява ме само да не се влоши ситуацията. Това което забелязвам е, че като пишка доста се издува, което според моята логика от прочетеното е точно тесен пръстен

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 15 ное 2013, 14:14

Може да пробвате с Дипрозон 0,05 %. Това е нискоконцентриран кортизонов мехлем, трябва да го намазвате върху стегнатата кожичка на тънък слой - 2 пъти дневно в продължение на около 6 мецеса.

Надежда Динева

Мнение от Надежда Динева » 15 ное 2013, 15:14

професор Бранков написа:Може да пробвате с Дипрозон 0,05 %. Това е нискоконцентриран кортизонов мехлем, трябва да го намазвате върху стегнатата кожичка на тънък слой - 2 пъти дневно в продължение на около 6 мецеса.

Още веднъж ви благодаря докторе. Надявам се да се справим и без да се стига до операция.

parlii
Регистриран: 02 дек 2013, 08:27

Мнение от parlii » 02 дек 2013, 08:48

Здравейте.
Пиша ви от Кипър. Тук живеем и работим цялото семейство. Преди 4 дни направихме операция - обрязаха сина ми, който е на 7 години. До вчера имаше марличка на пениса. Вчера отидохме да я махнат. Днес забелязах, че на главичката се появява нещо бяло. Знаете ли какво е това и имали място за притеснение? Трябвали да се маже с нещо, защото доктора ни изписа само йод. Сутринта отиде до тоалетна да пишка и не можа да се изпишка лесно. Каза че нещо му затиска. Напъна се и се изпишка. Нормално ли е това и ако не е какво да правим? Трябвали да вземем крем? Дайте ми съвет.
Благодаря предварително.
zdraveite pisha vi ot cyprus tuk jiveem i rabotim cialoto semeisto predi 4 dni napravixme operacia obriazaxa sinutmi koito e na 7 godini do vchera imashe marlichka na penisa vchera otidaxme da ia maxnat dnes zabeliazax che na glavichkata se poiaviava neshto bialo znaeteli kakvoe tova i imali miasto za pretisnenie i triabvali da se maje s neshto zashtoto doktora ni ispisa samo iod sutrinta otide do toaletna da pishka i nemoja da se ispishka lesno kaza 4e neshto mu zatiska napunase i se ispishka normalnolie tova i ako nee kakvo da pravim triabvali da vzemem krem daitemi savet blagodaria predvaritelno

Милена Иванова
Регистриран: 03 апр 2014, 18:32

Мнение от Милена Иванова » 03 апр 2014, 18:47

Здравейте.
Синът ми е на 3г. и половина. След прекарана вирусна инфекция миналия месец установихме, че в рамките на 1 седмица или дори по-малко отворът на кожичката отпред толкова се стесни, че главичката изобщо не може да се покаже. Заведохме го на уролог - диагнозата е фимоза с единствен вариант операция. Успяхме да уговорим час при специалист, който извършва такива операции, но трябва да се чака 1 месец. При толкова силно стеснение опасно ли е едно такова изчакване?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 апр 2014, 19:42

Може спокойно да изчакате. Само че се питам: кой е този единствен специалист при който се чака месец? Моите пациенти аз приемам за операция до 7 дни от първия преглед... а имам много пациенти :D

Милена Иванова
Регистриран: 03 апр 2014, 18:32

Мнение от Милена Иванова » 04 апр 2014, 21:20

професор Бранков написа:Може спокойно да изчакате. Само че се питам: кой е този единствен специалист при който се чака месец? Моите пациенти аз приемам за операция до 7 дни от първия преглед... а имам много пациенти :D
Много благодаря за бързия отговор!
В УМБАЛ "Св. Марина" Варна със записване на час по телефона през регистратура, но това ще ни бъде първи преглед при този лекар. А диагнозата ни я поставиха в амбулаторен кабинет в мед. център, където ни е и педиатъра.

Supra2JZ
Регистриран: 26 окт 2014, 12:48

Мнение от Supra2JZ » 26 окт 2014, 12:55

Здравейте професор Бранков на 22 години съм ако има значение,може те ли да ме насочите къде може да се направи преглед или да се запише час за преглед при вас или друг специалист по възможност преди 12 часа обедно време,макар,че съм чел доста по темата и си знам диагнозата,нека все пак да каже и човек който разбира и съответно да се действа по въпроса...благодаря предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 06 ное 2014, 15:53

Моля за извинение.
Ето че пак откривам проблем със сървъра. Изобщо не съм получил индикация за вашия постинг.

Макар че е късно, ще Ви кажа, че приемам между 11 и 13 часа в Детския център на ТОКУДА. Ако все още имате желание да Ви прегледам, потърсете ме на 0888 373 857
:)

pacient123
Регистриран: 22 ное 2014, 14:48

Мнение от pacient123 » 22 ное 2014, 14:51

Здравейте! На 14 съм, мисля че имам фимоза. Случая с мен е същия, като този. Не се забелва изобщо, ама хич. Бихте ли ми казали това наистина фимоза ли е, как се е получила и как да действам?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 ное 2014, 20:07

Ако в началото забелването е било нормално, а после става все по-трудно, значи има намеса на скрита и хронична инфекция. В тези случаи при по-големи индивиди се препоръчва частична пластика или даже обрязване.

Ivan2000
Регистриран: 15 яну 2015, 22:24

Мнение от Ivan2000 » 15 яну 2015, 22:31

Здравейте на 14г. съм и имам проблем със забелването,когато е в ерекция го забелвам едва до полвината и то доста трудно(но не мисля, че това ще помогне), а когато не е в ерекция се забелва лесно, но има много кожа,около главичката и след няколко сек. почервенява и започва малко да ме боли.Мастурбирам през 1 2 дни.Като малък съм ходил на доктор,но не помня подробности,защото бях малък.Какво мога да направя по въпроса.Дали ще трябва операция или да го мажа с нещо.
Благодаря предварително за отговора.

Отговори