Фимоза - лечение

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Swenbecker
Регистриран: 22 апр 2012, 20:05

Re: Фимоза - лечение

Мнение от Swenbecker » 22 апр 2012, 20:08

Здравейте!
Момче на 15 години съм.Мисля,че имам Фимоза но не съм сигурен за това ми трябва вашето мнение.Проблема ми е там,че не мога да заголя главичката до край,но съм останал с впечатлението,че колкото повече се опитвам да я забеля до край малко по малко всеки път мога по повече.Много ми е трудно да се изкажа,надявам се да сте ме разбрали.От Варна съм.
Поздрави и Благодарности!

sperx
Регистриран: 22 апр 2012, 22:37

Мнение от sperx » 22 апр 2012, 22:39

Здравейте момче на почти 13 години съм имам отдавна един проблем като отидох на лекар ми казаха че е "частична фимоза" и там до го мажа с тетра и да го забелвам с бебешки клечки за уши и да правих го това но мисля пак да почна.Въпросът ми обаче не е по тази тема а защо винаги когато мастурбирам ми се подува пенисът ?

macavelli
Регистриран: 29 апр 2012, 12:01

Мнение от macavelli » 29 апр 2012, 12:08

Здравейте, на 27 години съм и също съм с фимоза. Досега не ми е пречила и не съм се занимавал и да я махам. От известно време обаче забелязвам, че в края на главичката имам бели нещица с неприятна миризма и миризмата е на лице дори и сле миене на члена, като ми се струва че имаше и леко зачервяване и забелване на кожичката от вътрешната страна. От няколко дни сутрин и вечер си замивам главата с калиев перманганати определено има някакъв ефект. Принормално състояние забелвам главичката напълно, но при секс не мога да забелвам главичката изобщо, разбира се това не ми е пречило никога. Искам да подчертая, че досега винаги съм ползвал предпазни средства и изключвам варианта с някаква полово предавана бактерия. Въпроса ми е, възможно ли е да е от фимозата, тъй като от известно време забелязвам, че аз реално никога не съм си забелвал главичката до край при миене, което вече правя от няколко дни и дали калиевия пермангат ще е достатъчен или да търся други варианти. Знам, че може би най добрия вариант е уролог, но единствения съвет, който ми дават е операция, а на мен реално тази фимоза не ми пречи като изключим неприятната миризма и белите нещица напоследък, които дори не знам дали се дължат на нея.
Благодаря ви предварително за отговора!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 май 2012, 20:28

Простете, но това не е по моята специалност.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

IvoS7
Регистриран: 26 май 2012, 17:19

Мнение от IvoS7 » 26 май 2012, 17:22

Здравейте!
На 15 години съм и във нормално състояние си го обелвам без проблем,но при възбуда не се обеля смисъл стига до половината на главичката и толкова,четох из много форуми и както разбирам това е така наречената ФИМОЗА има ли някакъв начин без обрязване да се лекува и ако няма ще приема да ме оперират,но ако може да ми кажете дали здравната каса ще го поеме или наште ще трябва да платят и ако трябва г/д колко парички ще е :)

Благодаря Ви предварително ! Лек ден

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 01 юни 2012, 16:21

Първо опитайте с Дипрозон 0,05 % - мажете кожичката 2 пъти дневно за около 2 чесеца.

noname94
Регистриран: 03 юни 2012, 21:48

Мнение от noname94 » 03 юни 2012, 21:58

Здравейте!
Аз съм на 18 години и ми се появи доста неприятен проблем. Досега никога съм нямал проблеми със забелването и правех секс нормално, докато веднъж преди около две месеца при едно проникване усетих рязка болка и имах кръв на главата на пениса си. Помислих, че съм скъсал изцяло гемчето и трябва веднага да се оперирам, но след това разбрах, че се е получило просто леко, не знам дали мога дори да го нареча така, нараняване. Сега кожичката си стои нормално, главичката ми се забелва по-трудно от преди, не боли, но все пак е трудно. Понякога при по-силна възбуда се забелва абсолютно нормално и безболезнено. Но проблемът най-вече е, че ако опитам да правя секс без презерватив ме боли много и усещам, че ако продължа да натискам ще се скъса още по-лошо. С презерватив всичко е наред, но само докато той не се размести леко и тогава отново изпитвам болка. Моля ви, кажете ми има ли някое лекарство, с което да излекувам това състояние. Надявам се, че има и не е нужно да се подлагам на някаква интервенция, защото това изглежда само като раничка, а не като скъсване, както го описват хората. Благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 05 юни 2012, 19:17

Опитайте с Дипрозон 0,05 % - мажете кожичката 2 пъти дневно за около 2 - 3 месеца.
При секс използвайте лубриканти.

murkata
Регистриран: 18 юли 2012, 19:43

Мнение от murkata » 18 юли 2012, 19:45

здравейте .. утре отивам на доктор за този проблем .. реших го вече защото ми писна .. правил съм секс но само с презерватив и утре ще ходя да ме резнат .. а ако мога да ви попитам колко време след обрязването няма да мога да правя секс?

Моля, пишете на кирилица!
zdraveite .. utre otivam na doktor za tozi problem .. reshih go veche zashtoto mi pisna .. pravil sum sex no samo s prezervativ ii utre shte hodq da me reznat .. aa ako moga da vi popitam kolko vreme sled obrqzvaneto nqma da moga da pravq sex ?

Mass_Karate
Регистриран: 23 юли 2012, 15:23

Мнение от Mass_Karate » 23 юли 2012, 15:28

Здравейте,имам фимоза и май късо гемче.
В отпуснато състояние почти докрай мога да си забеля главичката,но не смея,защото ме е страх да не ми се затвори пръстена зад главата.
В еректирало състояние пък съвсем малко ми се забелва.
Та мисълта ми е дали може да ми препоръчате да го мажа с някакъв крем(видях,че тука препоръчвате Дипрозон) и дали ще има ефект?
Благодаря. :)

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 25 юли 2012, 06:02

Опитайте с мазане за около 4 месеца. Ако няма ефект трябва да се извърши обрязване.

revolt
Регистриран: 10 авг 2012, 08:48

Мнение от revolt » 10 авг 2012, 08:53

Здравейте, професор Бранков

Искам да попитам няколко въпроса, тъй като имам фимоза.

Ако не трябва да се обрязва изцяло пениса, а трябва да се цепне, то приблизително колко е времето за възстановяване? Тъй като искам да дойда при вас и бях чел, че освен в Пирогов, работите и в някаква частна клиника около Руски паметник и искам да дойда в нея, може ли да ми дадете телефон на който да си запиша час. Също така горе долу цената за подобна интервенция в какви граници варира?

Ще очаквам вашите отговори :)

nasokv
Регистриран: 12 авг 2012, 12:17

Мнение от nasokv » 12 авг 2012, 12:28

Здравейте...преди 1 седмица ме оперираха от Фимоза та въпросът ми е.Сега имам голям оток и главичката много ме боли и искам да попитам след колко време ще се въстановя напълно,смисъл кога ще мога да си докосвам главичката без да усещам никаква болка?
Благодаря. :(

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 авг 2012, 11:16

revolt написа: Ако не трябва да се обрязва изцяло пениса, а трябва да се цепне, то приблизително колко е времето за възстановяване? Тъй като искам да дойда при вас и бях чел, че освен в Пирогов, работите и в някаква частна клиника около Руски паметник и искам да дойда в нея, може ли да ми дадете телефон на който да си запиша час. Също така горе долу цената за подобна интервенция в какви граници варира?
Ще се върна след 25 август. Телефонът на частната клиника е 851 00 99

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 авг 2012, 11:18

nasokv написа:Здравейте...преди 1 седмица ме оперираха от Фимоза та въпросът ми е.Сега имам голям оток и главичката много ме боли и искам да попитам след колко време ще се въстановя напълно,смисъл кога ще мога да си докосвам главичката без да усещам никаква болка?
Благодаря. :(
Зависи от операцията. Може да продължи 2 седмици.

Отговори