Фимоза - лечение

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Фимоза - лечение

Мнение от професор Бранков » 24 яну 2015, 09:47

И при Вас е подходящо мазането на стегнатия участък на кожичката с Дипрозон 0,05 %, сутрин и вечер на тънък слой, в продължение на 3 месеца.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

anji_8606
Регистриран: 09 апр 2015, 14:32

Мнение от anji_8606 » 09 апр 2015, 14:46

Здравейте проф. Бранков! От Варна сме. Синът ми е на 4 г. и след консултация с хирург преди 2 дена потвърдиха, че той има фимоза и ни препоръчаха да направим пластика или обрязване. И двете процедури ги правели с пълна упойка. Това, което ме притеснява е наличието на Лекостепенна синотубуларна аортна стеноза гр 19 мм на сърцето. Заради този проблем със сърцето ме притеснява поставянето на пълна анестезия. Знете ли дали е възможно да бъде извъшена пластиката( обрязването) с друг вид анестезия и къде? Въобще подходяща ли е за четиригодишно дете друг вид анестезия при обрязване, освен пълната?

SimplyCasual
Регистриран: 11 апр 2015, 16:02

Мнение от SimplyCasual » 11 апр 2015, 16:32

Здравейте професор Бранков, на 28 години съм и имам нужда от консултация с Вас относно потенциална фимоза. Бихте ли ми дали телефон за връзка за да мога да си запиша час при вас за преглед? Кога след празниците ще бъде удобно да се чуем?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 30 апр 2015, 12:55

Запишете час в моя частен център "Зелената къща" на 851 00 99

antonio17
Регистриран: 24 авг 2015, 00:32

Мнение от antonio17 » 24 авг 2015, 00:42

Здравейте, 14 годишен съм имам проблем мисля че е фимоза не мога да забеля кожичката си в ерекция забелва се до половината а ако се опитам по-надолу ме боли, когато е в спаднало състояние го забелвам без никакви проблеми. Споделих с родителите си за проблема но има ли друг начин да се оправи без обрязване? ако можете да ме насочите към някой хирург във Плевен ще съм ви благодарен :roll:

antonio17
Регистриран: 24 авг 2015, 00:32

Re:

Мнение от antonio17 » 24 авг 2015, 10:12

Здравейте, 15 годишен съм мисля че имам фимоза в ерекция немога да забеля кожичката си изцяло забелва се до половината и ако се опитам по надолу усещам болка в спаднало състояние го забелвам без никакви проблеми. Искам да попитам има ли друг начин да се оправи без обрязване? Ако можете да ме насочите към хирург в Плевен ще съм ви благодарен

quote="професор Бранков"]Потърсете в Пловдив д-р Йонков в хирургията на Пешерско шосе. Той е детски хирург и е запознат основно с тези проблеми. Потърсете го от мое име.[/quote]

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 25 авг 2015, 14:25

Като начало започнете да мажете стегнатата кожичка с крем Дипрозон 0,05 % - сутрин и вечер на фин слой, след като се измиете и подсушите. Така поне 1 месец.

фимоза_въпроси
Регистриран: 05 окт 2015, 00:28

Мнение от фимоза_въпроси » 05 окт 2015, 01:00

Здравейте. Искам да попитам какво обрязване да избера - пълно или частино. Става дума за синът ми, който е на 7г. С фимоза е и след консултация с лекар се разбра, че си трябва операция. Започнах да търся да прочета нещо повече по темата и разбрах, че има различни видове обрязване. Кое е най-доброто? Изобщо не ме интересува религиозната гледна точка. От здравословна гледна точка кое е най-правилното решение? Ако е частично обрязване, дали няма пак да се получи някакво срастване? А ако е пълно, дали пък няма след време при ерекция да го дърпа...? Моля, дайте ми съвет. Предварително благодаря.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 06 окт 2015, 13:46

По моя опит на тази възраст за предпочитане е пълното обрязване. Няма опасност да дърпа пениса при ерекция. А вярно, че при непълното може да възникне вторично стеснение. Има и други варианти. Но все пак е добре да видя детето, за да не са абстрактни съветите ми.

thescotsman
Регистриран: 11 окт 2015, 20:23

Мнение от thescotsman » 11 окт 2015, 20:27

Здравейте,

Имам следния проблем. Когато е в нормално положение, не изпитвам никакви проблеми да оголвам главичката на пениса си, но при ерекция се случва нещо странно. Мога да го забеля до края, но кожичката се нагъгря (един вид) точно зад главичката. Какво да правя?

Отговори