Фимоза - лечение

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
revolt
Регистриран: 10 авг 2012, 08:48

Re: Фимоза - лечение

Мнение от revolt » 14 авг 2012, 16:41

Благодаря, ще се свържа.

Относно операцията - цената приблизително каква е ако мине през здравната каса и без да минава през нея? Също така, ако реша да използвам здравната каса, то в Пирогов ли трябва да Ви търся?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 25 авг 2012, 19:21

Операцията е по здравна каса. Става с направление № 7.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Hmmaz
Регистриран: 31 авг 2012, 08:58

Мнение от Hmmaz » 31 авг 2012, 09:03

Здравейте аз съм момче на 18 години от гр.Перник
Човекат който е пуснал темата случаят ми е абсолютно същият .

Искам да попитам колко струва обрязването и има ли значение като за ученик .
Колко струват медикаментите след обрязването ( за успокояване на болката при нощна ерекция и докато не съм в ерекция и къде ми препоръчвате да отида да ме оперират къде са най-добрите специалисти близо до Пенрик ) И как точно да си уредя час при тях .
Благодаря за вниманието .

Hmmaz

Мнение от Hmmaz » 31 авг 2012, 09:07

професор Бранков написа:Операцията е по здравна каса. Става с направление № 7.
А да и също така искам да попитам след обрязването с животински шевове ли се шие ? Които сами ще си паднат ?

Hmmaz

Мнение от Hmmaz » 31 авг 2012, 22:04

Извинявам се ,че пиша мнение след мнение но просто няма от къде да редактирам а ми дойде още 1 нещо на ум .. Човекат дето е пуснал темата абсолютно същите оплаквания имам но нямам като него жълто-бели сегменти ..

revolt
Регистриран: 10 авг 2012, 08:48

Мнение от revolt » 11 сеп 2012, 22:58

професор Бранков написа:Операцията е по здравна каса. Става с направление № 7.
Ако използвам здравната каса, то има ли значение къде ще ви потърся? Дали в Пирогов или в частната клиника?

Hmmaz

Мнение от Hmmaz » 12 сеп 2012, 06:08

Аз си взех направление и след няколко часа отивам да видя какво ще ми каже уролога .
Ще ме кълцат ли няма ли ..
Ще ходя в болницата в Перник , попитах личната си лекърка и тя каза цитирам .
- Това е естествена операция при която не е от голямо значение кой ще те обреже .
Ако ме клъцнат ще споделям тук какво е .. Как боли , колко боли и т.н

Hmmaz

Мнение от Hmmaz » 12 сеп 2012, 11:44

Значи така ..
Зех направление от Л.Л отидох при Уролог и той ми даде направление за Урологичното отделение .
Понеже имам лека хрема и кашлица каза да отида след 10тина дни .
И ми каза ,че ще ми направят обрязването с ВЕНОЗНА УПОЙКА - това не е ли недупостимо доктори моля ви отговорете ми ,че съм много притеснен .
Пък и отделно ми каза ,че ще лежа 2 дни в болница ..
Аз при апендикса лежах 4дни и бях с пълна упойка те за 1 пълно обрязване ще ме държат 2 дни и венозна упойка ще ми слагат ..
Моля ви отговорете ми крайно съм притеснен :(

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 24 сеп 2012, 11:07

Питайте своя хирург. В Перник не обясняват ли нещата на пациентите си?

Hmmaz

Мнение от Hmmaz » 26 сеп 2012, 10:27

Операцията ми мина вчера по това време .
Като цяло не боли но при допир умирам от болка ..
И ми казаха да си правя банйи с калиев перманганат . Професор Бранкво не мислите ли ,че е по-добре с ТЕТРА ?

Също така и ми предписаха Гентамицин Актавис 0,1% на маз .. за превръзките ?
Дали с тези 2 неща Калиевперманганат и Генатимицин ще се стигнат да се оправя ?

chessss
Регистриран: 15 юли 2013, 14:41

Мнение от chessss » 15 юли 2013, 14:47

Добър ден!
Искам да Ви попитам нещо, защото ми омръзна да обикалям страна и всички да ми казват, че трябва да се обрежа. Та моят въпрос е: Казаха ми, че имам фимоза, а отделно имам и по пръстенчето едни незнам как да ги нарека точно, но да кажем чертички (ранички). Предписаха ми първо да се мажа с Тридерм за да може да заздравее и след това щели да ми предпишат друг мехлем за "разтягане". На 17 години съм и искам да попитам има ли някакъв шанс да се оправя без операция, защото аз лично не искам да се оперирам?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 24 юли 2013, 02:06

Този мехлем за разтягане е Дипрозон 0,005 % Кожното пръстенче се намазва леко два пъти дневно в просължение на 5 - 6 месеца. Това е последния шанс за оправяне на нещата.

kindla
Регистриран: 21 авг 2013, 09:08

Мнение от kindla » 21 авг 2013, 09:16

Здравайте!
Аз съм на 15 години и преди 2 дни ме оперираха от фимоза. Хирурга приложи пластика и каза че операцията е минала перфектно. Обаче главичката е прекалено чувствителна и не мога да си помисля да нося бельо нормално. Експериментирах и опитах да спя с бельо и на сутринта цялото беше в кръв, а и оттокът ми изглежда голям. Моля помогнете. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 27 авг 2013, 08:38

Извинете че забавих отговора. Надявам се че сте по-добре. Поне 2 седмици ще има оток и незарастнали участъци, а чувствителността дълго време ще бъде с неприятен характер. Колкото по-рано се направи обрязването толкова по-бързо се свиква с новата ситуация.

Latteran
Регистриран: 07 ное 2013, 20:34

Мнение от Latteran » 07 ное 2013, 20:40

Здравейте,
На 22 години съм и мисля,че имам някаква лека форма на фимоза. Преди време ми направиха операция за отстраняване на късото гемче (френулум), та след това забелязах, че при възбудено състояние, когато дърпам кожичката надолу, на около 2-3 сантиметра под долния ръб на главичката, започва да се стеснява под формата на пръстен и да ме убива. Само да уточня - нямам проблем при забелването в нормално състояние, както и при възбудено, докато не стигна на въпросното разстояние под главичката. Четох, че Дипрозон - крем, помага при тези състояния. От няколко дни го използвам и забелязвам, че докато е намазан, не представлява чак такъв проблем. Въпросът ми е , колко време да го използвам, има ли смисъл, или да се ориентирам към най-близкия хирург ?

Отговори