Чувствителна главичка

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
acer5101
Регистриран: 15 окт 2007, 22:03

Чувствителна главичка

Мнение от acer5101 » 15 окт 2007, 22:18

Здравейте,

на 20 години съм и знам, че имам фимоза и трябва да се обрежа, но тъй като до сега не съм имал проблеми, не съм предприемал нищо по въпроса. Вече съм решил твърдо, че трябва да премахна този проблем, но преди това имам един малък въпрос.
По принцип в нормално състояние, след малко раздвижвания, кожичката ми се издърпва до край, но главичката ми е чувствителна - предимно в горния край.. не е някаква невероятна болка, но е страшно некомфортно. Иска ми се на понамаля тази чувствителност преди да предприема обрязване. Възможно ли е? Чувал съм, че потапянето в тетра (смрадлика) може да помогне, но ще има ли ефект (дори и минимален), при положение, че след процедурата кожичката ми пак ще покрие главичката? Знам, че болката ще отмине с времето след обрязване, но все пак искам да знам има ли начин да стане и преди това.

Благодаря предварително

ПС: Лекувате ли възрастни?

acer5101

Мнение от acer5101 » 15 окт 2007, 22:29

..и само да вмъкна, че докато четях сайта ви разбрах, че съществува т.н. патологична фимоза, която става в следствие на насилствено забелване. Направо пощурях! :evil: Нямам думи. Майка ми и баща ми никога не са ме тормозили с това, но в първи клас бяхме на някакви т.н. "профилактични прегледи", където един доктор ми събу гащите, забели ми пениса без изобщо да се замисля може или не може да стане, след което ми хвана главичката с 2 пръста и я стисна.. подскочих до тавана.. явно и тогава е била чувствителна. Още помня всичко.. 2 седмици след този случай членът ми кървеше. Господи сега разбирам от къде явно е тръгнал проблемът.. просто съм потресен!

Благодаря ви още един път, че благодарение на вас научих нещо много важно.

acer5101

Мнение от acer5101 » 20 окт 2007, 01:17

Ще можете ли да ми отговорите? Кажете ми поне дали лекувате възрастни.

Благодаря

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 окт 2007, 01:29

Мога да Ви посъветвам да опитате първо с крем Дипрозон 0,05%. Намазвайте стегнатата част на кожичката 2 пъти дневно за 4 - 5 месеца.
Ако не се отпусне, по-добре е да се направи цепване на кожния пръстен, а не обрязване.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори