Фимоза

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
petla

Фимоза

Мнение от petla » 21 май 2006, 21:09

Здравейте, моля ви за съвет. Синът ми е на 1г и 6 месеца. Преди 5 дни хирург му заголи главичката - с доста кръв и много болка. Същия ден детето едва се изпишка първия път- пускаше по 2-3 капки и ревеше, но успя 2 пъти да уринира през деня. На следващата вечер се опитах да оголя главичката, но стигнах до половината и повече не успявам-вижда се раничката, където юздичката се е скъсала, но е много тясно пък и той пак реве от болка. Влязох в Интернет и прочетох колко лоша била тази манипулация. Но вече сме я почнали. Какво да правя- пак ли да го оголва хирург- не ми се иска да претърпи наново болките след 4-5 години. Има ли начин за местна упойка?
Благодаря

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 10 окт 2006, 18:35

Макар и късно, отговарям на въпроса, като моля да извините модераторите.
Веднаж проблемът вече възникнал, той ще продължи да се задълбочава, ако опитите за забелването продължават.
Редно е да спрете със всякакви манипулации и да успокоите мястото с компреси. Някои препоръчват смрадлика.
Аз лично съм привърженик на класическата промивка и компрес с Риванол.
След като главичката се успокои и детето също, трябва добър специалист да прецени какво да се прави нататък.
Възможно е да се постигне успех с Дипрозон 0,05 % мехлем, но може да се наложи и лека оперативна намеса.
Препоръчвам без паника и спокойно да се изчака острия период да отмине.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори