Моля за помощ!Забелване....

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
kameliq_baltadjieva
Регистриран: 14 юли 2017, 16:44

Моля за помощ!Забелване....

Мнение от kameliq_baltadjieva » 18 юли 2017, 11:31

Здравейте професор.Бранков.Имам момченце на 1 годинка и от раждането му слушам непрекъснато как трябва да се погрижа за булката му,защото ще имаме проблеми иначе,но нашата педиатърка каза го 6 месец да не бутам там.Длед 6 месец тя каза по малко да Забелване по време на баня...е да ама явно никак не ме бива в това,защото на 9 месец на консултацията я помолих да го погледне и докато кажа Дина ми вече пищеше от болка и като погледнах тя го беше скъсала,кожичката беше нацепени и течеше кръв.Испаднах в ужас.Тя каза да слагам компреси с реванол и да мажа с дефламол,ако много го боли да у пръсна ледокайн.Този и следващия ден беше кошмар за мен и детето ми!Когато отмина този ужас аз продължих полека да Забелване,но още тогава тя не беше забелена докрай,беше почти на половина.На консултацията на годинка педиатърката установи,че малкия има малка пъпна херния и ни прати на хирург.Пти прегледа му казах за Забелването и,че се притеснявам.Той веднага сложи ръкавиците извади нещо като ножица и от там незнам какво точно направи,защото детето ми пищеше и не можех да гледам.Отново същия ужас! Аз пак реших,че не трябва да спирам и след ден пак при баня забелих пишлето със много усилия и борба,защото сина ми се бори и не дава да го докосна дори.Оказа се,че отново е е напълно забелена,ръбчетата на главичката не се виждат.моля ви!Кажете ми какво да правя не искам да причинявам този ужас отново на детето ми.А и ме е страх да е залепне пак.какво да правя?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Моля за помощ!Забелване....

Мнение от професор Бранков » 19 юли 2017, 05:24

Здравейте, това което е станало е необратимо. Измененията на кожичката са настъпили, започва хронична склерозация и възможно е да не може да се забели естествено. Когато видя детето може да преценя да препоръчам курс с кортизонов мехлем. В някои случаи прибягваме до малка хирургична пластика. Всимко е до индивидуална преценка. Потърсете ме в детския център на Токуда.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

kameliq_baltadjieva

Мнение от kameliq_baltadjieva » 20 юли 2017, 02:12

Благодаря ви.Ние сме от Русе и сега точно незнам ще имаме ли възможност,но много бих искала да се свържа с вас.А попринцип след намесата на хирург,би трябвало да се забелих цялата ли? Чудя се аз ли сгреших някаде...!? Защо този кошмар продължава?Спешна ли е намесата отново на лекар?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 27 окт 2017, 12:46

Здравейте,

извинете ме, форумът дълго време беше блокирал.
Какво стана с вашия проблем?

kameliq_baltadjieva

Мнение от kameliq_baltadjieva » 05 фев 2018, 16:22

Здравейте отново! Ами бяхме стигнали до половината,Забелване се добре и всяка вечер я Забелвам като гледам да не е рязко и грубо,но онази вечерта както я Забелвам без да го дърпам рязко( поне така си мисля) тя се отлепи дори не видях дали цялата,защото той подскочи.И ето ни пак на изходна позиция...пак подута,пак го боли вече съм много отчаяна казвам ви.Вчера в банята опитах да я забеля, защото ме е страх да не залепне,но тя беше мн подута и въобще не не успях,а и той пищеше безумно.Моля ви,моля ви кажете ми какво да правя да пробвам ли днес пак или да оставя да спихнеш.Фо кога ще продължава този ужас.?!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 09 фев 2018, 10:14

Здравейте, засега не предприемайте нищо. Правете компреси с голяма марля и риванол, поне 3 пъти дневно за два - три дни. Мажете върхът на кожичката с фин слой гентамицин мехлем. Нека мине време, доведете да го видя.

Отговори