Секция по детска хирургия

www.pedsur.net
Дата и час: 25 Ное 2017, 12:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2017, 11:31 

Здравейте професор.Бранков.Имам момченце на 1 годинка и от раждането му слушам непрекъснато как трябва да се погрижа за булката му,защото ще имаме проблеми иначе,но нашата педиатърка каза го 6 месец да не бутам там.Длед 6 месец тя каза по малко да Забелване по време на баня...е да ама явно никак не ме бива в това,защото на 9 месец на консултацията я помолих да го погледне и докато кажа Дина ми вече пищеше от болка и като погледнах тя го беше скъсала,кожичката беше нацепени и течеше кръв.Испаднах в ужас.Тя каза да слагам компреси с реванол и да мажа с дефламол,ако много го боли да у пръсна ледокайн.Този и следващия ден беше кошмар за мен и детето ми!Когато отмина този ужас аз продължих полека да Забелване,но още тогава тя не беше забелена докрай,беше почти на половина.На консултацията на годинка педиатърката установи,че малкия има малка пъпна херния и ни прати на хирург.Пти прегледа му казах за Забелването и,че се притеснявам.Той веднага сложи ръкавиците извади нещо като ножица и от там незнам какво точно направи,защото детето ми пищеше и не можех да гледам.Отново същия ужас! Аз пак реших,че не трябва да спирам и след ден пак при баня забелих пишлето със много усилия и борба,защото сина ми се бори и не дава да го докосна дори.Оказа се,че отново е е напълно забелена,ръбчетата на главичката не се виждат.моля ви!Кажете ми какво да правя не искам да причинявам този ужас отново на детето ми.А и ме е страх да е залепне пак.какво да правя?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2017, 05:24 
Модератор
Аватар

Здравейте, това което е станало е необратимо. Измененията на кожичката са настъпили, започва хронична склерозация и възможно е да не може да се забели естествено. Когато видя детето може да преценя да препоръчам курс с кортизонов мехлем. В някои случаи прибягваме до малка хирургична пластика. Всимко е до индивидуална преценка. Потърсете ме в детския център на Токуда.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2017, 02:12 

Благодаря ви.Ние сме от Русе и сега точно незнам ще имаме ли възможност,но много бих искала да се свържа с вас.А попринцип след намесата на хирург,би трябвало да се забелих цялата ли? Чудя се аз ли сгреших някаде...!? Защо този кошмар продължава?Спешна ли е намесата отново на лекар?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2017, 12:46 
Модератор
Аватар

Здравейте,

извинете ме, форумът дълго време беше блокирал.
Какво стана с вашия проблем?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]