Мегауретери

Отговори
mariqk
Регистриран: 24 мар 2017, 19:51

Мегауретери

Мнение от mariqk » 24 мар 2017, 20:08

Добър ден д-р Бранков

Синът ми е на 2 месеца и има мегауретери и увеличени бъбреци с изтънен паренхим, двустранна хидронефроза III ст. На 17 дни влязохме в болница с бъбречна инфекция и там се установи всичко това. От тогава постоянно правим изследвания на урината и урокултура и не се е повтаряла инфекцията. Последната урокултура показа E- coli 10,4-10,5. Н-к педиатрично отделение гр. Добрич, д-р Йовев ни препоръча операция в Пирогов. След това направихме няколко консултации. Д-р Лисичкова във Варна каза че положението е доста сериозно и трябва операция, доц. Буева ми каза че не е нужна операция и че трябва да се наблюдава. Днес му направиха отново ехография и се учудват че чакаме а не предприемаме мерки. Детето си расте нормално, качило е 2,5 кг от раждането си, чде си нормално, пикае доста. Вече се чудя на кого да вярвам и какво да предприема. От Добрич сме и е малко сложно да ходя в другия край на страната с двумесечно бебе. Моля Ви за съвет и дали е възможно да пратя документите на детето и да се прецени дали трябва да ходим до София или не.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Мегауретери

Мнение от професор Бранков » 25 мар 2017, 14:51

Моят съвет е незабавно да се консултирате с колегите детски уролози от Пирогов. Независимо че според Вас детето расте нормално, проблемът с бъбреците и уретерите е хирургичен и трябва да се консултира с хирург-уролог.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

mariqk
Регистриран: 24 мар 2017, 19:51

Мнение от mariqk » 25 мар 2017, 16:01

Благодаря ви за отговора! Бихте ли могли да ми препоръчате някого с когото да се свържа?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 27 мар 2017, 08:13

потърсете д-р Пеев
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори