Твърдо образувание на челото

Отговори
Ралица Юрукова
Регистриран: 14 ное 2016, 12:44

Твърдо образувание на челото

Мнение от Ралица Юрукова » 14 ное 2016, 12:56

Здравейте имам детенце на 1г и 4 м. Преди известно време падаше доста (доката прохождаше) и много си удряше челото, постоянно беше със цицини. Един ден му се случи да си удари челото на едно и също място няколко пъти и се поду много, но бързо спадна след 2 - 3 дни нямаше почти нищо. Но оттогава му остана едно твърдо подуто образование(като цицина) на мястото на цицината, което не изчезва, нито расте- нито намалява. Нашата педиатърка каза да изчакаме да се махне от самосебе си, но вече 2 месеца е там. Какво би могло да е и налага ли се консултация със специалист? Благодаря.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Твърдо образувание на челото

Мнение от професор Бранков » 16 ное 2016, 13:50

Не мога да Ви отговоря докато не прегледам детето. Доведете го в Детския център на Токуда.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

vassilenatr
Регистриран: 13 яну 2017, 13:35

Мнение от vassilenatr » 13 яну 2017, 13:42

Здравейте, имам подобен проблем. Сина ми е на 1г и 3м и от около месец напипвам нещо твърдо по срвдата на челото точно над междувеждието. Прилича ми на кост, понеже е доста твърдо и продълговато. Нямам спомен да се е удрял там. Под определен ъгъл се вижда. Взехме направлвние за хирург, но докато не мине прегледа ме терзаят купища въпроси.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 яну 2017, 12:52

Костите на черепа не са гладки като топка за билярд. По тях има неравности, някои от тях изглеждат като малко рогче. Но това е кост, която не е променена. Ако има някакво образувание в подкожието, като киста например, тя лесно се установява. В краен случай може да се направи ехография.

vassilenatr

Мнение от vassilenatr » 16 яну 2017, 18:14

Благодаря за отговора, професор Бранков!
Днес правихме ехография, при която се установи, че наистина се касае за лека черепна неравност, ако мога така да я нарека. Има "рогче". Въпросът ми е налага ли това някаква намеса, или с израстването ще изчезне от самосебе си. Налага ли се да направим консултация с неврохирург?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 17 яну 2017, 14:00

Според мен няма нужда от неврохирург. Едва ли структурата на черепа е променена, освен това няма данни за травма.

vassilenatr

Мнение от vassilenatr » 24 яну 2017, 11:26

Благодаря за отзивчивостта, професоре. Прилагам снимка ит ехографа, за да я погледнете. Въпросът ми е защо се е получило това изкривяване на костта и ще се оправи ли с времето. Благодаря.
Изображение

vassilenatr

Мнение от vassilenatr » 24 яну 2017, 11:33

Изображение

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 30 яну 2017, 19:23

Според мен структурата на черепната кост е нормална. Трябва да се обърнете към детски неврохирург.

Отговори