Подкожно образувание

Отговори
Станислава Гръкова
Регистриран: 07 мар 2015, 18:56

Подкожно образувание

Мнение от Станислава Гръкова » 07 мар 2015, 19:16

Здравейте проф. Бранков, сина ми е на два месеца седмица след раждането забелязах синьо петънце близо до мишницата при допир се усещаше като топченце. Консултирах се с двама неонатолози единия постанови хемангиом, другия мастна жлеза ,, това щяло да му е чара". Тъй като това нещо расте и вече не е петънце и не е синьо преди няколко дни се консултирах с хирург, който изключи хемангиом и лимфен възел, но не знае какво е. Увери ме , че не е упасно и било лесно за махане, проблема била упойката при толкова малко дете. Посъветва ме да го следим всеки месец или да се обърна към спец. по детска хирургия някъде, тъй като в нашия град няма (Бургас). Спряла съм се на София и съответно на вас. Какво е вашето мнение какво е това нещо? Трябва ли да чакаме? Кога може да се махне? Ще прикача две снимки едната е какво беше преди месец, другата какво е сега? Твърдо е на допир не е болезнено.Хирурга каза съмнение за фибром.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Подкожно образувание

Мнение от професор Бранков » 09 мар 2015, 06:12

Това повече прилича на кожно, а не на подкожно образувание. С каквото име да го наречете - фибром, липом и т.н. - след като се махне и изследва, ще се разбере. Но съм категоричен, че е доброкачествено.

Манипулацията не е спешна. Елате в Токуда в удобен сезон. Няма проблем с упойката, нашите анестезиолози са много опитни. Запишете час на 02 403 4000
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Станислава Гръкова
Регистриран: 07 мар 2015, 18:56

Мнение от Станислава Гръкова » 09 мар 2015, 09:50

Благодаря Ви, за бързия отговор. Успокоихте ни. Ще запазя час за април, искаме по скоро да се отървем от него. Ще е необходим ли болничен престой, за да си плануваме времето?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 11 мар 2015, 15:28

Ако Ви е възможно елате първо в Токуда да преценя нещата. Може също ако дойдете някой четвъртък да ви приема за биопсия още за петък. Аз лично ще ви издам напралението (№ 7). Потърсете ме на 0888 373 857
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори