Дете на 2г. с "обущарски гърди"

Отговори
Зорница
Регистриран: 30 яну 2015, 10:59

Дете на 2г. с "обущарски гърди"

Мнение от Зорница » 30 яну 2015, 12:52

SAM_0575.JPG
Здравейте,проф.Бранков.Знам,че въпросът за "обущарските гърди"е дискутиран неколкократно,но все пак си позволих да попитам конкретно за моето детенце.Още през първите месеци след раждането забелязахме вдлъбнатина,но нещото,което ме притеснява повече е,че сега е на 2г и проблемът се е задълбочил.Личният ни лекар не се впечатли особено,когато попитах"Защо има хлътване?"и ми заяви,че вероятно е наследствена особеност.Споменаха ми,че дядо ми е имал нещо подобно,но нито е диагностицирано,нито се знае да е създавало проблеми.Искам да Ви попитам има ли възможност на тази възраст да се направи нещо,с което да се подобри състоянието или поне да не се задълбочи.Доколкото знам,за операция е рано да се говори...Дали има риск за сърцето и белия дроб?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Дете на 2г. с "обущарски гърди"

Мнение от професор Бранков » 02 фев 2015, 07:18

Здравейте !

Доколкото виждам хлътването е централно по гръдната кост, а не асиметрично. Вероятно то ще се задълбочава постепенно, но няма да увреди дишането и сърдечната дейност, в най-лошия случай би ги затруднило. Няма ясна теория за възникването на дефекта, наистина се приема влиянието на наследствени гени. По принцип профилактиката е неуспешна, но все пак се препоръчва плуване и гимнастика за укрепване на раменния пояс, както и дихателна гимнастика. Има начин да се избегне операция като се прилага една "вакуумна камбанка", но ние тук нямаме опит с това.

Потърсете ме в детския център на Токуда да поговорим.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Зорница
Регистриран: 30 яну 2015, 10:59

Мнение от Зорница » 04 фев 2015, 15:03

Благодаря!
Ще Ви потърсим при първа възможност.

zlatkaxxx
Регистриран: 24 фев 2018, 17:10

Мнение от zlatkaxxx » 27 фев 2018, 20:50

Здравейте, извинете, че ползвам темата Ви. Моят син вече е на 6 г. И той е т " орешарски гърди ". Според докторите е доста изразен дефекта, но единственото което ни препоръчаха е до го водим на лечебно изпълнителна гимнастика за да стегне гръбна и коремна мускулатура. Бихте ли споделили при вас докъде стигнахте и как се развиват нещата.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 01 мар 2018, 10:14

Съмнявам се, че изправителна гимнастика ще помогне. Обърнете се към доц.Шивачев, той се занимава с проблема.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори