Хемангиом под окото

Отговори
ninajeliazkova
Регистриран: 05 яну 2015, 18:42

Хемангиом под окото

Мнение от ninajeliazkova » 05 яну 2015, 20:58

Здравейте Д-р Бранков,
Дъщеря ми е на 25 дни. Роди се със "синина" на лявата буза на лицето, обхващаща цялата скула. До изписването ни от болницата (на 6-тия ден) въпросната "синина" беше избледняла и мястото леко жълтееше, като се виждаха множество капиляри. Лекарите ми казваха, че "синината" се е получила при раждането (раждах нормално, а детето се роди 4200). Постепенно цялото място започна да червенее, като всеки ден става все по-червено. Правила съм консултация с двама детски лекари, които първоначално казаха, че вероятно говорим за хематом. Днес обаче на консултацията ми казаха, че се касае за хемангиом и трябва да чакаме да видим какво ще "излезе". Живеем в малък град и бих желала да потърся и друго мнение, още повече че ако се касае действително за хемангиом, тук няма кой да ми даде компетентно мнение и евентуално лечение. Притеснява ме това, че нараства и то много бързо. Прилагам снимки - едната от болницата , втората - от преди два дни. Моля Ви ако е възможно да ми кажете действително ли е хемангиом и какво следва да предприемем, за да предотвратим развитието му и да го лекуваме. Благодаря предварително!
rodilno.jpg

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Хемангиом под окото

Мнение от професор Бранков » 11 яну 2015, 21:10

Ако съдя по фотосите, това е от т.н. плоски или повърхностни хемангиоми. Те нарастват за период до 1 - 2 години, и след това имат обратно развитие. При вашия случай няма гаранция дали това плоскостно образувание няма да нарастне в обем. Според мен възрастта на детето не е подходяща за вътрешно приемане на лекарството "пропранолол", но при тенденция за растеж е препоръчително болнично лечение със следене на някои параметри - пулс, кръвно налягане, кръвна картина. Засега бих ви препоръчал да намазвате участъка с препарата Гелтим (Тимолол), който служи за лечение на очно налягане. Все пак в скоро време елате в Токуда на консултация с д-р Масларска, шеф на неонатологията.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

rumence
Регистриран: 10 фев 2015, 15:37

Мнение от rumence » 10 фев 2015, 15:39

Здравейте. При нас случая е абсолютно същия, ако може майката да сподели какво е развитието? Ако желае може да се свърже с мен чрез ЛС за телефонния ми номер. Ние утре имаме час при доц. проф. д-р Кадурина във ВМА.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 11 фев 2015, 19:30

Не съм много убеден, че лазерното лечение е най-подходящо за бебе или дете в ранна възраст. Особено в близост до очите.
Уважавам проф.Кадурина и нейната сътрудничка д-р А.Шеф, но за различните варианти на съдовата патология има различни лечебни подходи.

ninajeliazkova

Мнение от ninajeliazkova » 25 юни 2015, 20:06

rumence написа:Здравейте. При нас случая е абсолютно същия, ако може майката да сподели какво е развитието? Ако желае може да се свърже с мен чрез ЛС за телефонния ми номер. Ние утре имаме час при доц. проф. д-р Кадурина във ВМА.
Здравейте"rumence", чак днес видях коментара Ви. Не успах да пиша на лични - явно има някаква забрана. Ние започнахме да мажем хемангиома с "Томоптик" и към настоящия момент той не нараства, но и не намалява размера си. Значително по-светъл е.... Но има още мнго какво да се желае. Капилярчетата се виждат, а около тях кожата също е червена. Има дни, в които сякаш е много избледнял, а има такива, в които е много червен. При по-продължителен плач хемангиома става много червен. При Вас какво е равитието?

gerhoff
Регистриран: 26 авг 2015, 14:45

Мнение от gerhoff » 26 авг 2015, 14:58

Здравейте,моята дъщеря се роди с такова плоско червено петно на лицето.След различни консултации и третиране с лазер ,реших да се консултирам с др .Бранков и той препоръча мазане с Тимолол гел(ГЕЛТИМ).След първия месец вече се забелязва повлияване и честно казано много се успокоихме.Другото ,което повлиява е лазера,но той се прави при по-големи деца,детето трябва да е спокойно и да стои мирно, нужни са и доста процедури...Когато дъщеря ми беше още бебе,ходихме на консултация и при доцент Стефанова в Пловдив,но според мен ,от всички възможни лечения,др. Бранков ни препоръча най-добрия вариант и съм много доволна от резултата.Ако това петънце на снимката е от същия тип ,най-вероятно ще е само кожен дефект,тъй че няма за какво да се тревожите.На моята дъщеря поизбледня доста и ще продължавам да го мажа ,радвам се ,че не предприехме лечение с кортикостероиди!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 01 сеп 2015, 14:59

Радвам се за вас :)
Елате при мен след месец да видим етапния резултат. Надявам се, че сте правили фотоснимки.
Привети!
проф.Бранков

rumence
Регистриран: 10 фев 2015, 15:37

Мнение от rumence » 19 окт 2015, 22:50

ninajeliazkova написа:
rumence написа:Здравейте. При нас случая е абсолютно същия, ако може майката да сподели какво е развитието? Ако желае може да се свърже с мен чрез ЛС за телефонния ми номер. Ние утре имаме час при доц. проф. д-р Кадурина във ВМА.
Здравейте"rumence", чак днес видях коментара Ви. Не успах да пиша на лични - явно има някаква забрана. Ние започнахме да мажем хемангиома с "Томоптик" и към настоящия момент той не нараства, но и не намалява размера си. Значително по-светъл е.... Но има още мнго какво да се желае. Капилярчетата се виждат, а около тях кожата също е червена. Има дни, в които сякаш е много избледнял, а има такива, в които е много червен. При по-продължителен плач хемангиома става много червен. При Вас какво е равитието?
Здравейте и от нас! След обикаляне на болници и консултации с различни лекари най-накрая стигнах до д-р Масларска в болница Токуда. След направената от нея консултация решихме ,че най-добре е да се започне лечение с пропранолол. Вече почти 8 месеца се лекуваме. Лечението даде много добри резултати (положението при нас беше почти както при вас , но с много бързо развитие) в момента има само увредени капиляри. От 6 месеца живеем в Холандия и тук се лекуваме по същия начин. Следващия месец имаме консултация и тогава ще решат дали да се спре. Ако имате facebook ili skype мога да ви изпратя и снимки https://www.facebook.com/n.ch.d.m или в skype rummence88

ninajeliazkova

Мнение от ninajeliazkova » 23 ное 2015, 15:33

Здравейте професор Бранков,
Вече прочти 11 месеца прилагаме "Тимоптик". Хемангиома е по-светъл, но от около 3-4 месеца няма никаква промяна. Въпросът ми е до кога трябва да го мажем и евентуално може ли да предприемем друго лечение? Благодаря Ви!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 25 ное 2015, 23:16

Здравейте,
може да продължите с мазанено на хемангиома. Правилото е да се нанася на много тънък слой. Изчаквайте търпеливо, с времето ще избледнее съвсем.
Бихте ли ми пратили актуална снимка? Може на brankov@pedsurg.net

Отговори