късо гемче

Отговори
katqrado
Регистриран: 10 ное 2014, 21:14

късо гемче

Мнение от katqrado » 10 ное 2014, 21:41

Синът ми е на 5год. преди две години му правиха манипулация за забелване на пишлето. Понеже не можехме да я направим ние в нас го заведохме на хирург и той ни обясни че детето има късо гемче и се налага интервенция под анестезия понеже детето ще го заболи и ще се травмира. Обяснено ми беше първите 3-4 дни да не го пипам понеже ще го боли, след като мине този период да го забелваме по 2-3 пъти в седмицата. Проблемът е че две седмици след тази манипулация детето се разболя от шарка и ми казаха да не го мокря,обясних на личния лекар за процедурата,но той ме убеди че няма да е проблем и след като един път е забелена няма да стане пак така. Тя се забелва но не изцяло онази браздичка под главичката не се оголва напълно и казва че го боли не ми дава аз да го бутам той сам си я забелва но под мой контрол и виждам че не може. Интересува ме трябва ли пак да потърся помощ от хирург или ще се забели с времето и от само себе си. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: късо гемче

Мнение от професор Бранков » 12 ное 2014, 15:26

В общи линии вашият хирург е постъпил правилно. По принцип кожичката под гемчето може да остане ненапълно разлепена, а освен това и не трябва да се насилва. Няма проблем. Изчакайте естествения процес.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори