подкожно образувание

Отговори
Емилия Иванова
Регистриран: 01 окт 2014, 17:17

подкожно образувание

Мнение от Емилия Иванова » 01 окт 2014, 17:29

Здравейте Д-р Бранков,моля ви за съвет!Синът ми е на 8 годинки и преди време на гушката му се появи подутина,която се увеличава и намалява,ние сме от кюстендил,ходихме на УНГ и ендокринолог и казаха че е някакво подкожно образувание някаква киста и ни посъветваха да се обърнем към хирург за по обстоен преглед.Как може да се свържем с Вас са преглед и какъв талон да вземем от личния лекар.Благодаря Ви предварително

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: подкожно образувание

Мнение от професор Бранков » 02 окт 2014, 07:02

Има различни видове кисти по шията на децата. Те са вродени и трябва да бъдат оперирани. Но мога да преценя когато го видя. Елате в Токуда - всеки ден по обед преглеждам в Детския център. По принцип прегледите са платени, само в петък от 8 до 14 часа приемам с направление. Трябва да се запишете на 02 403 4000.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

briu77
Регистриран: 10 окт 2014, 22:24

Мнение от briu77 » 10 окт 2014, 22:49

Здравейте проф.Бранков!Миналата седмица личната лекарка ни постави диагноза киста (подутината е на гушката).Не ни бяха назначени никакви изследвания,може би и не трябва не знам(не съм лекар).Изписан ни беше антибиотик за 7 дена с обяснението,че може да се повлияе от него и да изчезне.Подутината (кистата)не изчезна,но вече нямаме болка.Когато отидохме на контролен преглед ни изпратиха за консултация с хирург.Той също потвърди,че това е киста(с опипване).Казаха ни,че сме за операция.Насочиха ни към специалист уши,нос,гърло във Варна.Където трябвало да ни направят ядрено магнитен резонанс,за да се видело всичко по-добре.Искам да попитам правилно ли е да ходим на уши,нос,гърло или направо да се насочим към хирург,който прави такива операции?Казаха ни,че това е много рядко срещан проблем и, че нямало много специалисти,които отстраняват кисти в тази област.Синът ми е на 6 години.Ако се насочим към София,трябва ли да имаме някакви изследвания предварително?При вас правят ли се такива операции?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 03 ное 2014, 19:41

Извинете, че забавих отговора си.
Киста в областта на шията, която не е от възпалителен характер - гнойна инфекция на лимфните жлези, може да бъде вродена. Тези вродени кисти - лимфангиом, бранхиогенна киста - също може да се възпали, но това обикновено става в детска възраст.
Възможно е да има проблем със щитовидната жлеза - тези неща се диагностицират от УНГ-специалисти, но предимно от хирурзи. Най-добре от екип хирурзи, какъвто има в Токуда.
Потърсете ме да уточним консултация за проблема.

Емилия Иванова
Регистриран: 01 окт 2014, 17:17

Мнение от Емилия Иванова » 06 ное 2014, 18:16

Здравейте отново Др Бранков разбра се че без опетация няма да минем.Кистата се оказа вродена вследствие на незатворено ксналче.Бихте ли ме посъветвали къде да се насочим за операцията...болница,дори и лекар.За София сме се насочили и дотам в Кюстендил не ни дадоха никакви насоки нито ни обясниха как ще протече самата процедура...с две думи оправяйте се.Добре че има хора като вас,които дори и виртуално помагат на хората!БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 06 ное 2014, 18:43

Аз лично се наемам да ви консултирам и да преценя за вида и датата на операцията. Трябва да ми се обадите -
0888 373 857

Отговори