молба за съвет от проф. Бранков

Отговори
kami6te
Регистриран: 03 мар 2014, 21:16

молба за съвет от проф. Бранков

Мнение от kami6te » 03 мар 2014, 21:29

Здравейте,
Имам 3- месечно момченце и от около месец и половина забелязах, че има твърдо образувание в края на дясната вежда наподобяващо грахово зърно. Мисля че не порастнало. Личният ни лекар каза, че това е киста и ще се махне и че е нормално за бебетата и да не я пипам. Но въпросът ми е до кога е възможно да се махне т,е колко време да чакаме. Аз се притеснявам и искам да отидем на преглед при специалист за да сме сигурни какво точно представлява това образувание. Наистина ли е нормално при бебчетата да се получават такива кисти? Ако не се махне отсамосебе си (ако въобще е възможно) какво трябва да направим? Колко голямо трябва да е детето за да се направи операция ако е необходимо. Много ще съм Ви благодарна ако ме насочите какво да направя и към кого да се обърна. При какъв специалист да се насоча за преглед.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: молба за съвет от проф. Бранков

Мнение от професор Бранков » 04 мар 2014, 16:19

Става дума за вродена киста (дермоидна) която е доброкачествена, но постепенно расте и просто трябва да се махне. Аз оперирам такива бебета в Токуда. Съветвам ви да не чакате. Потърсете ме на 0888 373 857
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

pevicata_uk
Регистриран: 09 юли 2015, 21:17

Мнение от pevicata_uk » 09 юли 2015, 21:33

Zdraveite prof.Brankov,moqt sin e na po4ti 8 meseca I jiveem v angliq i tuk vseki lekar e s razli4ni mneniq po vaprosa s zabelvaneto na bubata na bebe.az predi 2 dena q zabelih na moq sin do stepen v koqto se vijda glavi4kata no smqtam 4e trqbva da se vidi i rab4eto na samata glavi4ka,pri samoto zabelvane se za4arvqva koji4kata mu i ako se pozabavq s pribiraneto i zapo4va da stava lilava tova normalno li e spored vas i trqbva li da po4istvam i maja s ne6to kogato q zabelvam?razpolagam s rivanol,krem zdrave i krem bo4ko,vsqkakva informaciq ot vas 6te mi e mnogo polezna,pritesnena sam mnogo da ne napravq nqkakva infekciq zatova vi molq da mi obqsnite po podrobno kakvi proceduri trqbva da pravq i po kolko pati,kak se po4istva s kakvo i dali izob6to e nujno blagodarq vi mnogo

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 16 юли 2015, 16:28

Доколкото разбирам ситуацията Вие самата сте избързала. Явно има вече патологична фимоза, щом кожичката трудно се прибира и главичката посинява. Оставете нещата така, просто поддържайте нормална хигиена като издърпвате нежно кожичката назад. Кремовете които споменавате няма да помогнат. Рано е за кортизонов крем. Ако има зачервяване и оток, правете компреси с риванол. Тук се продава крем Ацербин за зарастване на повърхностни рани, нещо подобно може да приложите за 3 - 4 дни. Ще видим по-нататък.

Sisa_sladka
Регистриран: 21 апр 2016, 16:01

Мнение от Sisa_sladka » 21 апр 2016, 16:23

Здравейте докторе, имам син на годинка и два месеца и искам дава питам за чурката му. Ние сме от Ямбол и когато ходихме на личен лекар и му издърпа кожичката да я забели, нея е забелел както трябва и незнам какво да правя, беше леко посиняла. Моля ви какво да правя.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 30 апр 2016, 14:24

Извинете, пропуснал съм запитването Ви.
При подобни случаи на първо време правете компреси с риванол, намазвайте с гентамицин мехлем, но за кратко време. После трябва да се прецени дали няма увреждане на кожичката. По принцип на тази възраст не е задължително членът на бъде напълно забелен. Оставете нещата за станат постепенно, като поддържате добра хигиена на мястото.

Отговори