Съвет от проф.Бранков

Отговори
katiia
Регистриран: 09 яну 2014, 22:32

Съвет от проф.Бранков

Мнение от katiia » 09 яну 2014, 22:43

Поздравления за сайта и форума.Синът ми е на 2год., но когато беше на близо годинка забелязах че има малко топче подкожно около1-2 см. отдясната страна на дупето, което през септември миналата година се подду и зачерви, правихме компреси с реванол и слагахме ихтиол за да извлече ако има гнойно образование, но това не ни помогна.Едва след предписан антибиотик от педиатъра, възпалението се оправи, т.е. поддуването спадна но при натиск продължи да се усеща топчето.Сега обаче се активизира отново и при преглед от хирург ни посъветваха да се цепи.Според Вас има ли друга възмоност, понеже се опасявам че по трудно ще зарастне предвид мястото, където се намира.
Благодаря

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Съвет от проф.Бранков

Мнение от професор Бранков » 10 яну 2014, 15:09

Това е типична проява на перианална фистула - образува се възпалителен ход между външния анален отвор и вътрешността на правото черво. След активно третиране може да заглъхне - тогава остава твърдо "топченце". Даже има вероятност да не се появи повече, но по принцип това място е подложено на активно микробно въздействие, така че бихме очаквали отново поява на гноен секрет.
Само цепване (инцизия) не помага. Тук се правят специални манипулации - пристягане с конец - за да се ликвидира фистулата.
Изобщо много упорита болест. Успех!
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Нели Йорданова 30
Регистриран: 09 яну 2016, 19:34

Мнение от Нели Йорданова 30 » 10 яну 2016, 10:26

Здравей те и за много години на всички, бъдете живи здрави и много щастливи.Бих помолила професор Бранков за съвет, момченцето ми е на 2год.и 7 месеца има от дясно на гръдния кош една вдлъбнатина към какъв лекар трябва да се обърна,аз съм от Бургас.Предварително Благодаря!!!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 15 яну 2016, 06:10

Здравейте. Вероятно това е вродена дефорамция на гръдния кош. Точен съвет може да получите само в София. Заповядайте при мен в Детския център на Токуда - всеки ден след 10 часа. С направление приемам вторник и сряда. Може да се запишете на 02 403 4000
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори