Към Проф. Бранков - Ингвинална херния

Отговори
Ivalina
Регистриран: 26 авг 2013, 10:58

Към Проф. Бранков - Ингвинална херния

Мнение от Ivalina » 26 авг 2013, 11:17

Здравейте, проф. Бранков,
Бих искала вашето експертно мнение във връзка с новопоставената диагноза на дъщеря ми Елизабет (4г.).
Отскоро забелязахме, че след особено активен ден, вечер се появява неболезнено подуване в дясната страна на слабинната област. Подутината винаги изчезваше на сутринта, за да се появи отново някоя вечер. Подутината е неболезнена на пипане и с различни размери всеки път.
На 21/08/13 след много скачане и плуване в басейн, подутината се появи отново и с доста по-големи за обичайно наблюдаваните размери. На незабавната консултация с хирург поставиха диагноза ингвинална херния и настояват за скорошна операция, поради голям риск от заклещване на яйчника. До края на деня подутината изчезна отново и в момента не се забелязва.
Моята молба е следната:
Доколко е разумно да се отложи опреацията в рамките на 2 седмици, когато Елизабет ще се прибере в Лондон, където е родена и има здравна застраховка или е наложителна операцията преди това? Ако операцията е препорачителна какво трябва да се направи? Ако отложим операцията за след 2 седмици какво е препоръчително да правим или не правим през това време, за да не предизвикаме усложнения? Ако смятате, че е по-добре да я прегледате лично, моля кажете ни удобен ден и час за консултация.
Благодаря Ви за съдействието и чакаме отговор с нетърпение.

С уважение,
Ивалина Гогийска
P.S За съжаление не успях да прикача снимката тук,но успях да я изпратя на Вашият емайл в surg.net

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Към Проф. Бранков - Ингвинална херния

Мнение от професор Бранков » 27 авг 2013, 08:35

Ингвиналната херния при момичетата е вродена и често в херниалния сак навлиза яйчник. Това е основание да не се бави операцията. Но тя в никакъв случай не е спешна, освен при заклещване. Ако хернията е заклещена, детето е неспокойно и изпитва силна болка в слабините, където се опипва твърдо и неподвижно топче.

Ако Вие имате свои планове и ситуацията не е спешна, може да отложите за малко операцията. Мога да ви насоча към доц. Шивачев от Пирогов. Обадете ми се.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Hatip1984
Регистриран: 12 ное 2015, 08:02

Мнение от Hatip1984 » 12 ное 2015, 09:07

:oops:
професор Бранков написа:Ингвиналната херния при момичетата е вродена и често в херниалния сак навлиза яйчник. Това е основание да не се бави операцията. Но тя в никакъв случай не е спешна, освен при заклещване. Ако хернията е заклещена, детето е неспокойно и изпитва силна болка в слабините, където се опипва твърдо и неподвижно топче.

Ако Вие имате свои планове и ситуацията не е спешна, може да отложите за малко операцията. Мога да ви насоча към доц. Шивачев от Пирогов. Обадете ми се.

Здравейте Д-р Бранков!Дъщеря ми се роди много малка 560 гр.и когато беше на 3 месеца ни казаха че се е оформила десностранна лабиална херния,репонибилна.Сега е на 5 год.и от страх досега все отлагаме операция.Няколко пъти се е заклещвала,но като лежи по гръб се оправя.Може ли да проведем консултация с Вас,къде и кога?Благодаря Ви предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 25 ное 2015, 23:08

Здравейте, пропуснал съм Вашето запитване.
Не е правилно да отлагате операцията. Възможно е да се получи заклещване на яйчника.
Може да ме потърсите на 0888 373 857 - преглеждам в Токуда от 10.30 до 13.30 или след 14.30 в Зелената къща (записване на 02 851 00 99)
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори