до професор Бранков - раздути дебелочревни бримки...........

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: до професор Бранков - раздути дебелочревни бримки...........

Мнение от професор Бранков » 14 авг 2012, 10:50

Разбира се, че вече може да се оперира. Аз се връщам на 20 август и ще ви чакам.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

maria galcheva
Регистриран: 08 мар 2012, 15:58

Мнение от maria galcheva » 17 авг 2012, 21:00

Благодаря Ви за пореден път, професоре!
Пиша Ви, за да Ви информирам да знаете, че неонатолозите днес отново са коментирали с доктор Шивачев в понеделник да я доведат в Пирогов за уточнение на операцията.Аз им казах, че Вие сте ми писали, че се връщате в понеделник от отпуск и че искаме да се консултират с Вас в понеделник, защото ние желаем Вие да си извършите и радикалната операция.Не че подценяваме по някакъв начин уменията на доктор Шивачев или доктор Георгиев, пред които също сваляме шапка, защото знаем за много дечица, на които са помогнали, но просто Вие извършихте животоспасяващата операция, благодарение на Вас в момента имаме живо и здраво детенце и бихме искали Вие да си довършите и сега.Ако може за началото на септември да се насрочи датата най-добре би било за нас, за да ни дадат бебето малко в къщи да си поеме дъх за десетина дни, а и ние да прекараме малко време заедно с нея за първи път извън болница.
Така че до понеделник!
Хубав уикенд на Вас и отново хиляди благодарности!

maria galcheva

Мнение от maria galcheva » 19 авг 2012, 10:50

Професор Бранков,

Оказа се, че неонатолозите са се разбрали с доктор Шивачев утре(понеделник) сутрин да се обадят, за да се разберете кой ден да я преведат за операцията и в кое отделение.Бебето в момента е в отлично здраве и тежи 2750гр.
Моля Ви, нали Вие ще си оперирате бебчето?Толкова ни е притеснено.Имаме толкова много въпроси.

Благодарим Ви!

maria galcheva

Мнение от maria galcheva » 24 сеп 2012, 18:53

Здравейте професор Бранков,

Бих искала само да Ви информирам, че нашето малко съкровище вече спинка у дома от днес.
Бих искала да изкажа за пореден път огромната ни благодарност към Вас, д-р Шивачев, д-р Георгиев, доцент Гаврилова и нейният екип.
Към всички родители, които по една или друга причина следят темата бих искала да се обърна. Казвам го за втори път, не се колебайте да се доверите на професор Бранков и неговият екип, работят страхотно в екип с много прецизна координация по между им, разбират се с една дума без излишни приказки, отлични професионалисти. Първият път дариха шанс за живот на детето ни, а вторият ни подариха шанс за нормален живот.

Професор Бранков, благодарни сме на Господ Бог и Дева Мария, че попаднахме точно на Вас!
Моля Ви, да поздравите специално и д-р Шивачев и доцент Гаврилова от нас!
Благодаря Ви за грижите и търпението, което проявихте към нас!Никога няма да го забравим!
След месец ще наминем да Ви видим както обещахме:)
Смятаме да се заемем с инициативата да съберем достатъчно гласове за построяването на една обединена детска болница, където да бъдете всички заедно (най-добрите екипи) и искрено се надяваме, че и Вие ще подкрепите инициативата!
Поздрави,
М. Галчева

maria galcheva

Мнение от maria galcheva » 26 сеп 2012, 20:15

Имам питане.Вчера дойде рехабилитатор в къщи и на едно от упражненията бебето много се ядоса и напъна т.е. изви се назад и белега от първата операция изпъкна за момент(докато беше изпъната).Аз естествено стопирах рехабилитаторката, защото според мен детето все още не е готово за по-тежка рехабилитация(Войта).
1. Бих искала да Ви попитам крие ли някаква опасност рехабилитацията за нас предвид операцията и в случай, че има риск колко време е добре да изчакаме да мине след операцията?Днес е 25 ден след операцията.
2. По колко пъти на ден е нормално да ака?Продължаваме да я храним с Неокейт и ще преминем на Аптамил АДЦ да видим как ще е по препоръка на гастроентеролозите от педиатрията.Откакто сме си в къщи ака по 3/4 пъти на денонощие.Това добре ли е предвид, че се храни изкуствено?Изпражненията(част от тях) са леко разтегливи така да кажем, вече не са воднисти както преди и лека полека наддаваме на тегло.Вече сме 3520гр:)

Благодаря Ви предварително!
Хубава вечер!
Поздрави,
М. Галчева

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 27 сеп 2012, 05:57

Мога само да Ви отговоря, че след 30-ия ден от операцията коремната стена е зарастнала напълно. Няма проблем да провеждате рехабилитацията.

maria galcheva

Мнение от maria galcheva » 28 сеп 2012, 15:15

Много Ви благодаря!

maria galcheva

Re: до професор Бранков - раздути дебелочревни бримки.......

Мнение от maria galcheva » 29 дек 2012, 09:58

Бихме искали да Ви поздравим по случай коледните и новогодишните празници и да Ви кажем едно огромно БЛАГОДАРЯ, затова че направихте Коледата ни възможна.

Желаем на Вас, Вашият екип и семейства много, много, много здраве и успехи в личен и професионален план!

Продължавайте да сте все така всеотдайни и човечни в работата си и да спасявате човешки животи!

Весели празници!
от щастливите мама и тати на малката Мими

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 02 яну 2013, 15:20

Благодаря Ви! Здраве и щастие за бебето. Аз следях нещата, при нас има специализирани екипи, които работят по определени направления. Ще поздравя доц. Шивачев и д-р Георгиев. Очаквам да се видим скоро.

maria galcheva

Мнение от maria galcheva » 02 апр 2013, 08:46

Как сте?Бих искала да Ви попитам казахте ни да доведем малката при Вас да я видите след 6 месеца, което е сега април месец, кога е удобно да минем и къде?

Благодаря Ви предварително!
Хубав ден!
Поздрави,
Мария Галчева

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 06 апр 2013, 21:46

С удоволствие бих ви приел, но вече не съм в Пирогов. Потърсете ме в моя кабинет в "Зелената къща" на 851 00 99

maria galcheva

Мнение от maria galcheva » 07 апр 2013, 20:29

Разбрах :( и говорихме по телефона и вече си пишем в БГ мама.

bonbon4eto1983
Регистриран: 17 сеп 2016, 13:43

Мнение от bonbon4eto1983 » 17 сеп 2016, 13:53

Здравейте проф.Бранков.Имам следните притеснения . От гр.Бургас съм.Бременна съм във 22 г.с.Ходих в 19 г.с на втора фетална морфология и Д-р Троянчев откри разширение на дебелочревни бримки.Извика ме на преглед след 3 седмици т.е. във 22 г.с отидох на преглед и се оказа че се разширяват,бяхме с надеждата че ще се оправят . Сега съм се насочила за второ мнение при Доц.Димитрова от МЦ.ФЕМИНА.На този етап какво може да се направи.Детето е дълго чакано и не мисля да правя аборт.Но всичко останало се развива нормално . Благодаря ВИ предварително.Лек и успешен ден.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 18 сеп 2016, 17:23

Тази находка на ехографията говори за стоп на някое място на червото. Ние изчакваме раждането и после детето се оперира. Ако нещата прогресират, заедно с гинеколозите решаваме за преждевременно израждане на плода. За да получите добро лечение, трябва да се насочите към София. Потърсете връзка с Майчин дом или някоя частна клиника - примерно тази на д-р Щерев или д-р Мазнейкова. Впрочем направете проучване. Казвам това, защото в детснка хирургия на Пирогов са колегите, които могат да помогнат - д-р Георгиев, доц.Шивачев. Консултирайте се и с доц.Димитрова.

цветомира бановска
Регистриран: 10 мар 2018, 21:08

Мнение от цветомира бановска » 10 мар 2018, 21:23

Здравейте и от мен. Обръщам се към Вас проф.Бранков понеже съм меко казано притиснена. Когато бях в 24 г.с.на 4Д ми казаха че се вижда дилатиран колон под въпрос и след един месец да отида на контрола. След една седмица ми правиха морфология и лекарката ми каза че вижда раздути чревни бримки на бебка но незнам колко добре се вижда но каза че не вижда да е атрезия на ануса понежо до сами входа на анусчето се виждало мекониум. Извинявам се ако нещо не съм написала както трябва....и днес бях на това контролно 4Д сега съм 28 г.с.лекаря ме видя и каза че има съмнение че това е от атрийка на ануса-както той се изрази най-вероятно малка ципица на входа на ануса :? Доста неща прочетох и много се притисних. Иначе наддава добре на кг.и всичко и се развива добре.също каза че има добра перисталтика??? И не е сигурен каза че може и нищо да е !!! Имам следното въпросче към Вас-Възможно ли е наистина да е нищо ? И винаги ли операцията е с извеждане на черавцето през коремната стена? Първата ми дъщеря имаше слепени лабиики и на 6 годишна възраст с някаква малка сондичка проф.Сираков в Майчин дом я разлепи и всичко е ок. Възможно ли е и при втората ми дъщеричка да е нещо минимално и да мине само с лека интервенция в областта на ануса.? Боже толко съм притиснена ,че нито мога да се храня нито да спя спокойно.
Много Ви благодаря-предварително. И ще очаквам вашето мнение.
П.С. зная че докато не се роди няма какво да се направи... Аз съм и диабетичка от 10 годишна сега съм на 32 . И първата си рожба родих в Майчин дом при Д-р Дяволов и сега пак при него ще родя.

Отговори