Секция по детска хирургия

www.pedsur.net
Дата и час: 25 Юли 2014, 03:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2009, 20:40 

Здравейте,Проф.Бранков!
Малкият ми син е на 4г.и 7 мес. .Преди около 2 мес. при изхождане имаше 2-3 капки кръв,после се започна със прозрачна слуз.Микробиологията показа Кандида албиканс-лечение с Низорал,а слузта стана червеникава и по-гъста.Малкия се напъваше много и акаше по 2-3 пъти на вечер.Забелязахме лилаво топченце на дупето,което бързо се прибира при ставане от гърнето.Консултирахме се с хирург.След няколко дни това нещо изпадна заедно с изпражненията в гърнето.Занесохме го за хистологичен анализ,резултатите са-"възпалителен(грануломатозен )полип-псевдополип с преобладаване на еозинофили.Вероятна причина-паразитоза."Изследвахме го за паразити -няма нищо.Ходихме при друг хрург,които ни препоръча вашата клиника и другата седмица ще ни даде направление да фиброколоноскопия.Разбрах ,че това изследване се прави с пълна упойка.Колко време продължава изследването?Родителя присъства ли по време на изследването?Колко дни е престоят в болницата?
Другият ми син е на 9 години.И той прокърви веднъж и вече няколко пъти има кървава слуз по изпражненията(като лентички по дължината на изпражненията).Няма болки.Той е много труден с ходенето по лекари,затова въпроса ми е -може ли да бъде прегледан направо в София,без да ходим на хирург тук в Бургас.И на него ли ще се наложи да му правят фиброколоноскопия?Възможно ли е и той да има такива полипи?При него дефекацията е през 1 или 2 дни и яде предимно сухи храни .Възможно ли е да е от това?Той няма гъбички.
Извинете ме за многото въпроси.Предварително Ви благодаря за отговора.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Апр 2009, 13:21 
Модератор
Аватар

Извинете че забавих отговора си.
Такива проблеми като с Вашите деца се изследват с фиброколоноскопия. Общата упойка не е проблем. При нас са най-добрите специалисти в тази област. Може да дойдете в детската хирургия на "Пирогов".

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]