Силно увеличен лимфен възел

Отговори
NedaDikova
Регистриран: 06 сеп 2006, 12:44

Силно увеличен лимфен възел

Мнение от NedaDikova » 06 сеп 2006, 13:27

Здравейте д-р Бранков,

Дъщеря ми е на 4 години и половина и беше болна от афтозен стоматит.След като се появиха афтите,основно от вътрешната страна на лявата буза, се появи подутина от ляво под ухото.Вече една седмица подутината не спада,а е доста голяма и ясно видима.Кожата над нея не е зачервена,също няма и температура,но боли и детето не може да спи нормално.Личния лекар ни изписа антибиотик Zinat 125mg и вече 5 дни го пием,но промяна няма подутината по-скоро расте.Личния лекар предположи,че става въпрос за лимфен възел и направихме изследване на кръвта.Оказа се,че са увеличени левкоцитите бяха 20 000 и това било двойно повече от нормалното.Много съм притеснена понеже състоянието на детето не се подобрява.Моля помогнете!

Благодаря!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 06 сеп 2006, 19:27

Съвсем наскоро имахме подобен случай - постепенно увеличаваща се подутина под ухото към ъгъла на челюстта.
След кратко изчакване извършихме инцизия (пробив на кожата) на върха на подутината и изтече много гной. Сега това дете е в прекрасно състояние.
Често се получава така, че едно остро възпаление на лимфните жлези, които са разположени по врата, шията и под челюстта, да премине в гнойно. Причините са възпалени сливици, афти в устата, развалени зъби, вирусна инфекция. Развитието на процеса трябва да се следи.
Доведете детето утре при нас и се обърнете към лекарите в приемния кабинет на детска хирургия.
Аз лично утре имам тежка операция, а после отивам да изпитвам студенти в Медицинска академия.
Моите колеги ще Ви помогнат.
доц.Бранков
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

NedaDikova

Мнение от NedaDikova » 11 сеп 2006, 12:40

Здравейте доц.Бранков,

Оказа се,че проблема ни е свързан с възпаление на слюнчена жлеза.Увериха ни,че ще можем да се оправим само с антибиотици.В момента дъщеря ми пие Clacid 125mg/5ml по 5ml на 12 часа.Чувства се по-добре.Вече яде и може да спи.Жлезата още не е спаднала,но ни казаха че това щяло да стане много бавно поне 10-12 дни.Надяваме се на добър изход.

С благодарност за бързия ви отговор,

Неда Дикова

Ioana
Регистриран: 06 сеп 2006, 10:04
Контакти:

Мнение от Ioana » 11 сеп 2006, 18:09

NedaDikova написа:Здравейте доц.Бранков,

Оказа се,че проблема ни е свързан с възпаление на слюнчена жлеза.Увериха ни,че ще можем да се оправим само с антибиотици.В момента дъщеря ми пие Clacid 125mg/5ml по 5ml на 12 часа.Чувства се по-добре.Вече яде и може да спи.Жлезата още не е спаднала,но ни казаха че това щяло да стане много бавно поне 10-12 дни.Надяваме се на добър изход.

С благодарност за бързия ви отговор,

Неда Дикова
извинявам се,4е се намесвам в темата ви.
Ние сме със същия проблем,ако имаш желание про4ети моята тема.
Поздрави и дано бързо отшуми проблема.Дано никога не ви се възспалява отново.
Изображение

Любомир-27/12/04г.

NedaDikova

Мнение от NedaDikova » 14 сеп 2006, 09:51

Здравейте доц.Бранков

Състоянието на дъщеря ми засега не се е променило много.Жлезата е все така подута,въпреки че вчера от нея изтече доста слюнка.Продължавам да съм изключително притеснена.Знам,че един от начините за лечение е хирургическата намеса.Досега всички лекари при,които сме ходили казват,че не трябва да се бърза,но детето не се чувства добре.Бихте ли ми казали,дали трябва да чакаме още или вече е дошъл момента в който трябва да се обърнем към хирург.Ние идвахме миналата седмица в Пирогов,но от там ни върнаха като казаха,че сме по-скоро за уши,нос,гърло.
Моля,помогнете!

Гост

Мнение от Гост » 28 ное 2006, 19:37

Здравейте Неда,
аз минах по подобен път. Съжелявам че се меся, но според мен не трябва да се чака а направо отивайте или в София или в Пловдив или в Плевен/в тези градове са най-опитните в тази сфера/.
Ако случайно сте по-близо до Пловдив или Плевен пишете ако искате, да ви дам координати на специалисти.
Пожелава ви късмет! И да не се срещате с тази неприятна подутина..

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 29 ное 2006, 09:35

Когато сте идвали в Пирогов е трябвало да ме потърсите.
Все пак при преглед по-лесно се правят изводи.
Може да се наложи да приемем детето и да направим скенер, тъй като процесът може да е дълбок, а по принцип е нужна и биопсия за хистологично изследване. Ще ви консултираме и с лицево-челюстен хирург.
Потърсете ме около 13 часа на 952 21 37.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори