Секция по детска хирургия

www.pedsur.net
Дата и час: 01 Окт 2014, 06:58

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2006, 13:27 

Здравейте д-р Бранков,

Дъщеря ми е на 4 години и половина и беше болна от афтозен стоматит.След като се появиха афтите,основно от вътрешната страна на лявата буза, се появи подутина от ляво под ухото.Вече една седмица подутината не спада,а е доста голяма и ясно видима.Кожата над нея не е зачервена,също няма и температура,но боли и детето не може да спи нормално.Личния лекар ни изписа антибиотик Zinat 125mg и вече 5 дни го пием,но промяна няма подутината по-скоро расте.Личния лекар предположи,че става въпрос за лимфен възел и направихме изследване на кръвта.Оказа се,че са увеличени левкоцитите бяха 20 000 и това било двойно повече от нормалното.Много съм притеснена понеже състоянието на детето не се подобрява.Моля помогнете!

Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2006, 19:27 
Модератор
Аватар

Съвсем наскоро имахме подобен случай - постепенно увеличаваща се подутина под ухото към ъгъла на челюстта.
След кратко изчакване извършихме инцизия (пробив на кожата) на върха на подутината и изтече много гной. Сега това дете е в прекрасно състояние.
Често се получава така, че едно остро възпаление на лимфните жлези, които са разположени по врата, шията и под челюстта, да премине в гнойно. Причините са възпалени сливици, афти в устата, развалени зъби, вирусна инфекция. Развитието на процеса трябва да се следи.
Доведете детето утре при нас и се обърнете към лекарите в приемния кабинет на детска хирургия.
Аз лично утре имам тежка операция, а после отивам да изпитвам студенти в Медицинска академия.
Моите колеги ще Ви помогнат.
доц.Бранков

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2006, 12:40 

Здравейте доц.Бранков,

Оказа се,че проблема ни е свързан с възпаление на слюнчена жлеза.Увериха ни,че ще можем да се оправим само с антибиотици.В момента дъщеря ми пие Clacid 125mg/5ml по 5ml на 12 часа.Чувства се по-добре.Вече яде и може да спи.Жлезата още не е спаднала,но ни казаха че това щяло да стане много бавно поне 10-12 дни.Надяваме се на добър изход.

С благодарност за бързия ви отговор,

Неда Дикова

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2006, 18:09 

NedaDikova написа:
Здравейте доц.Бранков,

Оказа се,че проблема ни е свързан с възпаление на слюнчена жлеза.Увериха ни,че ще можем да се оправим само с антибиотици.В момента дъщеря ми пие Clacid 125mg/5ml по 5ml на 12 часа.Чувства се по-добре.Вече яде и може да спи.Жлезата още не е спаднала,но ни казаха че това щяло да стане много бавно поне 10-12 дни.Надяваме се на добър изход.

С благодарност за бързия ви отговор,

Неда Дикова

извинявам се,4е се намесвам в темата ви.
Ние сме със същия проблем,ако имаш желание про4ети моята тема.
Поздрави и дано бързо отшуми проблема.Дано никога не ви се възспалява отново.

Любомир-27/12/04г.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2006, 09:51 

Здравейте доц.Бранков

Състоянието на дъщеря ми засега не се е променило много.Жлезата е все така подута,въпреки че вчера от нея изтече доста слюнка.Продължавам да съм изключително притеснена.Знам,че един от начините за лечение е хирургическата намеса.Досега всички лекари при,които сме ходили казват,че не трябва да се бърза,но детето не се чувства добре.Бихте ли ми казали,дали трябва да чакаме още или вече е дошъл момента в който трябва да се обърнем към хирург.Ние идвахме миналата седмица в Пирогов,но от там ни върнаха като казаха,че сме по-скоро за уши,нос,гърло.
Моля,помогнете!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2006, 19:37 
Здравейте Неда,
аз минах по подобен път. Съжелявам че се меся, но според мен не трябва да се чака а направо отивайте или в София или в Пловдив или в Плевен/в тези градове са най-опитните в тази сфера/.
Ако случайно сте по-близо до Пловдив или Плевен пишете ако искате, да ви дам координати на специалисти.
Пожелава ви късмет! И да не се срещате с тази неприятна подутина..

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2006, 09:35 
Модератор
Аватар

Когато сте идвали в Пирогов е трябвало да ме потърсите.
Все пак при преглед по-лесно се правят изводи.
Може да се наложи да приемем детето и да направим скенер, тъй като процесът може да е дълбок, а по принцип е нужна и биопсия за хистологично изследване. Ще ви консултираме и с лицево-челюстен хирург.
Потърсете ме около 13 часа на 952 21 37.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]