Въпрос за тестиси при бебе

Отговори
Melisa
Регистриран: 02 мар 2019, 14:10

Въпрос за тестиси при бебе

Мнение от Melisa » 02 мар 2019, 14:21

Здравейте Професор Бранков,
Първо мн се радвам, че има лекар, който може да насочи родителите без излишни прегледи и обикаляне. Ситуацията при нас е следната. Синът ни е на 1.3 г.тестиси си слязоха нормално и стандартно. Съвсем случайно оредната седмица консултацията бе от друга педиатърка, която ме попита дали са слезли рестисите, тъй като не бяха в торбичките. Обясни, че може от студеното да се скрили. От тогава ме гложди и при всяка смя на памперса гледам и не ги намирам в тобичките. Бихте ли казали какво да направя, за да видя дали са там или да потвърдя, че ги нямя/да са се качили обратно? И съответно някакъв преглед! Може би?
Благодаря предварително за отделеното време.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Въпрос за тестиси при бебе

Мнение от професор Бранков » 03 мар 2019, 08:37

Здравейте,
тестисите при момчетата слизат окончателно в торбичките към 6 месечна възраст. Ако те са били там, а сега ги няма, може да се допусне грешка в първоначалното установяване на тяхното местоположение, или наличие на изразен мускулен (кремастерен) рефлекс. Вторично качване на тестисите нагоре обикновено става в по-късна възраст. Редно е детето да се прегледа от специалист - обърнете се към доц.Шивачев или д-р Георгиев в детска хирургия на "Пирогов" или елате при мен в Детския център на Токуда.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори