Повръщане на бебе на 40 дни

◼ Рефлукс ◼ Повръщане при хирургични заболявания
Отговори
Milena79
Регистриран: 07 яну 2012, 09:31

Повръщане на бебе на 40 дни

Мнение от Milena79 » 07 яну 2012, 10:08

Здравейте професор Бранков,
дъщеря ми се роди на 27.11.2011г , 5 дни след термина, нямаше видима причина за преносването, роди се 3,350, за огромно мое съжаление ни изписаха 2,950, без никакво обяснение за спада в килограмите. Бременноста ми протече нормално, като в 6 месец ми откриха анемия(таласемия минор), нямам представа дали е в случая това е важно, но споделям.
Бебето е на кърма, като в началото по съвет на педиатърката я дохранвахме вечерно време с Аптамил, имаше леки "бебешки" повръщания, но и според педиатърката видимо нищо серизно. Проблема настъпи 3 дни преди да навърши един месец, започна да повръща след всяко кърмене, дали ще е след оригване или един час по-късно, понякога е по-силно, не точно на фонтан, друг път излиза от устата по брадичката, но не само струйка а по-голяма количество, а понякога и през носа изкарва като стига и до давене ако е по-гъсто. Аз го отдадох на това че са празници и съм си позволила да ям нещо което я е раздразнило. Докторката ни изписа Вомитусхил,от който в началото имаше ефект(не повръщаше след всяко хранене, а през хранене). Сега направи 40 дни и продължава да повръща, или след оригване,или час, два след хранене, а понякога 3 пъти между едното и другото хранене като заспива за по половин час и изведнъж се събужда с писък и става нервна.Другото което ми прави впечатление е че се напъва страшно много като все едно не може да се изака( или краката са свити към корема или се изпъва като струна). За тези 40 дни е надала 830гр. От вчера пие Мотилиум, но към момента повръща и се мъчи.Дробовете и са чисти, матрака и е повдигнат.
Много ще съм Ви благодара за мнение и съвет къде да отидем ако се налагат по обстойни прегледи, от София сме.

Пропуснах да споделя че храненията бяха на около 3 часа,с 5 часова сън през нощта, сега с повръщането огладнява по-рано.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Повръщане на бебе на 40 дни

Мнение от професор Бранков » 08 яну 2012, 18:02

Потърсете д-р Масларска в Токуда или доц.Маринова от Педиатрията на "Иван Гешов". Засега проблемът не е хирургичен. За връзка с мен - 952 21 37
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Milena79
Регистриран: 07 яну 2012, 09:31

Re: Повръщане на бебе на 40 дни

Мнение от Milena79 » 08 яну 2012, 18:44

Благодаря Ви за бързия отговора.

Отговори