повращъне при кърмаче

◼ Рефлукс ◼ Повръщане при хирургични заболявания
Татяна
Регистриран: 11 авг 2010, 23:47

Re: повращъне при кърмаче

Мнение от Татяна » 12 авг 2010, 00:23

Уважаеми проф. Бранков, изчитайки всичко, което е написано тук, искам да се обърна към вас за компетентно мнение.
Имам дъщеричка на 7 месеца, от Благоевград съм. На месец и половина след раждането започна да повръща, като втория месец влязохме в болница, тъй като се беше обезводнила от повръщане. Направиха изследвания, за да изключат други заболявания и те се оказаха добри. Тогава я кърмих и докторите ми казаха да започна да замествам две от храненията с Фризовом или Аптамил АР, тъй като може би било рефлукс, като не направиха изследвания, за да потвърдят съмнението. Изписаха ни, но дъщеря ми продължи да повръща, отказа кърмата по всякакъв начин-било от гърда или от шише, така до сега сме само на Аптамил АР. Друго мляко не желае да вкуси, а когато реши, че ще пие от обикновеното адаптирано мляко, започва да повръща повече. Притеснява ме обстоятелството, че дори и с Аптамил АР продължава връщането на мляко. Наистина вече е по-рядко и не е обилно, но не е просто изтичане. Понякога е пресечено мляко, а друг път е повече като вода. Забелязвам понякога, че подхлъцва, след което в устата й има храна, която гълта отново. Захранена е от петия месец със зеленчукови пюрета, следобяд сме на плодови, не желае да пие вода или чай. Педиатърката ни твърди, че няма проблеми и ще израстне рефлукса, след като започне да яде по-твърди храни и се изправи, но аз се притеснявам.
Бих желала да попитам дали има сериозен проблем и ако е възможно да запишем час при вас за преглед.
Благодаря Ви предварително и се извинявам за дългия пост.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: повращъне при кърмаче

Мнение от професор Бранков » 22 авг 2010, 22:10

Извинете че забавих отовора си. Вече съм на работа, елате в Пирогов, всеки ден към 12 часа, ще говорим на място.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори