ГЕР или пилорна стеноза

◼ Рефлукс ◼ Повръщане при хирургични заболявания
Отговори
eva23
Регистриран: 24 дек 2006, 14:28

ГЕР или пилорна стеноза

Мнение от eva23 » 24 дек 2006, 14:42

Здравейте ще съм много благодарна да ме упътите на някъде. Повръщаме на фонтани още на 2-рата седмица от раждането.Предполагам от стреса ми спря кърмата като минахме на формула повръщането се засили. Педиатърката не направи нищо по въпроса а съм ходила през ден при нея. Такова си ми било детето - това е нейна реплика. След седем месеца мъки и отказ от храна тотален с дни. Реших на своя глава, че това нещо не може да няма медицински проблем заведох го на частен преглед но уви и там почти нищо. Спешно овлязохме в болница заради тежко обезводняване, но освен да го оводнят друго не се предприе,а сложиха и сонда в носа но според мен това не решава проблема. След това пак на своя глава направихме преглед при гастроентереолог който пък назначи перитол за апетита, но и това не реши цялостно проблема. започна да се храни но повръщането не спря. Алергия нямаме. Решиха без никакви изследвания, че е ГЕР и ще се израсте. Вече сме на година и половина това чудо не престава значително намаля но не е изчезнало. В момента в който приеме повече вода или мляко почва повръщането. С гъстите храни ъсщо се случва но доста рядко. Също изобщо не желае да дъвче а ако изяде нещо на хапки при евентуално повръщане се вижда, че са погълнати цели. повръщаме по време на хран след това дори час или два след хранене. Опасявам се че е недоизлекуван рефлукс, който съм чела че като не вземат мерки навреме има лоши послледствия. Страхувам се да не е пилорна стеноза защото детенце искаха да го гледат с камерата без упойка аз не позволих защото е достатъчно стресиран и без друго и нищо не е доказано. Мисля, че като повръща изпитва болка така ми се струва. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 09 яну 2007, 08:01

Здравейте и честита Нова година.
Съжалявам, но съм пропуснал въпроса Ви.
Почти е сигурно, че става дума за ГЕР. Настина е нужно ендоскопско изследване, но под обща упойка. А също така и рентген с контраст.
Ако все още не сте решила, елате при нас в детската хирургия. Потърсете ме на 0888 373 857.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

eva23
Регистриран: 24 дек 2006, 14:28

благодаря Ви

Мнение от eva23 » 13 яну 2007, 00:41

Честита нова Година и на Вас със сигурност ще ви потърся да се направи нещо по въпроса. Благодаря

Отговори