Повръщане при дете над годинка.

◼ Рефлукс ◼ Повръщане при хирургични заболявания
Отговори
siska80
Регистриран: 27 юли 2011, 23:06

Повръщане при дете над годинка.

Мнение от siska80 » 27 юли 2011, 23:51

Здравейте! Дъщеричката ми е на 1г. и 6мес. и има проблем с повръщането, което се появи със захранването и от 6мес. възраст. Допреди това беше изцяло на кърма. Не знам какво се случва и съм решила вече да потърся консултация със специалист, защото виждам как тя преживява това нещо все по трудно като явно се травмира от това, защото след това плаче ужасно. Досега все мислех, че бърка напора за оригване при хранене с повръщането, но вече не съм толкова сигурна. Понякога се дави от съвсем дребни частици, а друг път и се гади от най обикновени неща и направо започва да повръща от една хапка в устата. Същевременно и теглото и не е много добро. Тя ми е второ дете, като с първото не съм имала никакви проблеми, хранеше се прекрасно и сега това нещо направо ме скапва психически, защото съм станала супер изнервена от тези повръщания. Те са чести и без нищо, а ако има хрема или нещо друго да не говорим!!! Бих желала някой да ме посъветва къде трябва да я заведа като начало при какъв специалист и какво направление трябва да искам от личния лекар. Благодаря предварително на всички отзовали се!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Повръщане при дете над годинка.

Мнение от професор Бранков » 01 авг 2011, 10:45

Необходимо е да се направят някои изследвания. Елате в детска хирургия на "Пирогов" с направление № 7. Навярно няма да се наложи да ви приемем, все пак трябва да ви консултирам. Ще направя рентген и ще започнем с лекарства. Служебният ми телефон е 952 21 37.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори