нощтно повръщане

◼ Рефлукс ◼ Повръщане при хирургични заболявания
Отговори
biliana
Регистриран: 11 окт 2009, 22:25

нощтно повръщане

Мнение от biliana » 11 окт 2009, 23:18

здравейте докторе,искам да попитам за сина ми,който е на 9 години и от 1 година има стомашни проблеми. Буди се през нощта със силна болка в корема и почва да повръщта, а понякога има и разтройство.След това през деня няма проблеми.Водих го на гастроентеролог и ми назначиха лечение мотилиум. Освен ехограф никакво друго изследване не сме правили.водих го и на още двама лекари,който казаха, че проблема е на психическа основа.Къде и какви изследвания да направим за да съм спокойна ,че няма някакви сериозни проблеми.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: нощтно повръщане

Мнение от професор Бранков » 12 окт 2009, 17:37

Задължително трябва да се направи гастроскопия. Това може да стане при нас. Има много вероятни възможности освен стрес.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

sladkazavinagi
Регистриран: 10 дек 2013, 22:16

Мнение от sladkazavinagi » 10 дек 2013, 22:42

Здр докторе! Моят син е на 4г.и от 1г.и 7м.е сас нощтни повращания появява се и болка в корема придружена сас диария.правена ни е гастероскопия казаха ни герб но симптомите продължават състоянието му когато поварне е неуписуемо отпаднал с дъх на ацетон дори и веднъж да повърне.държи се неадекватно миризмата на акото и повърнатото е кисела и оригванията.незнам каде да го заведа за уточнение на диагноза в детска педиатрия сме лежали и без диагноза от там.моля ви за савет и помощ.благодаря предварително

sladkazavinagi
Регистриран: 10 дек 2013, 22:16

Мнение от sladkazavinagi » 11 дек 2013, 21:28

Здр докторе моят син също е сас нощтни повръщания! Сега е на 4г.а всичко започна на 1г.6м болки в корема повръщане и по някога и разтройство.ацетон вав урината дъха ни също е със ацетон.оригва се на гнило ужасно състояние докато не го включат на система не спира да повръща жълта материя.моля за помощт и съвет

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 03 яну 2014, 10:25

Извинете, пропуснал съм Вашия постинг. Най-напред честита Нова година :D

Проблемът с Вашето дете е педиатричен - нужно е изследване на функцията на панкреаса и то специално да се направи кръвно-захарен профил. Също се консултирайте с ендокринолог по отношение жлезите с вътрешна секреция. Малко вероятно е да има хирургичен проблем, но ако трябва ще се направи изследване на хранопровода и стомаха.

Как са засега нещата?

gogoaleksmimiivo
Регистриран: 24 ное 2014, 15:46

Мнение от gogoaleksmimiivo » 24 ное 2014, 16:20

Здр д-р Бранков ние сме на 5г.всичко започна когато синът ми беше на 2г.започнаха силни болки във корема през нощта със повръщане и диария като уточня че започва да преглъща и после повръща.лежали сме няколко пъти във Детска Педиатрия Иван Гешов там са ни правени гастероскопия и имаме герб, беше ни назначен мутилиум докато го пиехме добре после пак се започнаха предимно нощтно време болки преглъщане и повръщане.После лежахме във Токуда при доктор Лазарова която устанави и кетогенна хипогликемия нямаме диабет изследвани сме всичко е ок.каза да огпаничим сладкото и мазното, но ефект нула.моля ви за помощт може ли някакав вид ядреномагнитен резонанс на коремни органи да му се направи , пропуснах да спомена че има и скенер направен на главата и там нищо а милия от бебче стпада и искам да го пощадим от към по болезнени процедури и вече да се разбере какво е заболяването му.дали е Герб или нз вече.Моля ви помогнете стадаме всички и най-вече той! Благодаря!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 ное 2014, 20:01

Аз вече ви отговорих в друг раздел на форума. Нека допълня, че има определени показания за хирургично лечение на ГЕРБ, но преди това е нужно да проведа някои изследвания. Запишете час при мен в Детския център на Токуда.

Отговори