повръщане при бебе на 19 дни

◼ Рефлукс ◼ Повръщане при хирургични заболявания
Отговори
SIRIUS-F
Регистриран: 28 юли 2009, 08:45

повръщане при бебе на 19 дни

Мнение от SIRIUS-F » 28 юли 2009, 09:34

Здравейте, професор Бранков, пиша ви доста притеснена. На 8.07 се роди синът ми с тегло 3.700, 52 см. Оказа се, че околоплодните ми води били зелени и детето беше с повишени левкоцити - 46. Ето какво пише в епикризата:
Морфологично доносено новородено. Забавена послеродова адаптация. Кожа розова с акроцианоза. Дишане - везикуларно. Сърдечна дейност - нормоферквентна, ясни тонове. Корем - мек, липсва хепатоспленомегалия, повръща. Постави се на термоплот, всеха се параклинични изследвания и се включи антибиотична терапия. След проведената терапия състоянието на детето се стабилизира, захрани се успешно ентерално, с добър ентерален толеранс и теглови приръст.
Параклинични изследвания: ПКК Хб 252 - 181 г/л; Ер 7,68 - 5,44; Хт 0,75 - 0,52; Левк 46,7 - 19,4; Тр 266; . Контр. АКС - в норма. Црп отрицателен, терапевтична схема: Ампицилин, Амикацин, ТКС

Изписаха ни с оспексин за вкъщи който пихме 8 дни, т.е. до вчера. След контролен преглед левкоцитите са 18. Мислех, че след като спрем антибиотика детето ще се успокои, но нещата повръщането се засилиха. от вчера а страшно неспокоен -почти не спи - постоянно търси да яде. Понякога гърдата е в устата му той си яде, но изведнъж започва да се напъва зачеврява се целият и започва за плаче - пуска гърдата и пак започва да я търси ожесточено. вчера повръща три пъти след едно хранене (имам предвид по голямо количество, малките връщания и плюения ни ги споменавам). Но днес ме притесни най много - повърна на фонтан голямо колочество - петното стана с диаметър около 30 см. после продължи да търси да яде - пак повърна, но по малко, после пак яде. Какво да предприемам - имам ли основание за притеснение ....

SIRIUS-F

Re: повръщане при бебе на 19 дни

Мнение от SIRIUS-F » 28 юли 2009, 09:37

Забравих за кажа за теглото - при изписването беше 3.600 на 22.07 го теглихме и беше 4.040кг.

SIRIUS-F

Мнение от SIRIUS-F » 29 юли 2009, 10:57

Вчера го впдох при педиатърката - каза ми, че нямало нищо обезпокойтелно - "за сега". НО като го претеглихме беше 4.070 кг което ще рече, че не е качил почти нищо последната седмица и каза, че иска да ни види пак в понеделник - не е ли много време до тогава ...

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 авг 2009, 21:35

Не успях да Ви отговоря, натрупа ми се много работа.
Надявам се нещата да са се успокоили. Пишете ми какво е положението.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори